Wypadek pod Górzycą w Lubuskiem. Zginęło trzech młodych mężczyzn

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło niedaleko Górzycy w powiecie słubickim. Nad ranem znaleziono samochód osobowy, który dachował. Na miejscu zginęły trzy osoby.

Jak podaje portal Słubice24.pl do wypadku doszło w poniedziałek 18 maja około godziny 5:30 na drodze powiatowej numer 1313 F między Górzycą i Żabicami w województwie lubuskim. Na miejscu błyskawicznie zjawiła się policja i służby ratunkowe.

Tragiczny wypadek w Lubuskiem. Nie żyje trzech młodych mężczyzn

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że auto jechało w kierunku Górzycy. Pojazd zjechał na pobocze, zahaczył o dwa drzewa, uderzył w betonowy murek, a następnie dachował - powiedział portalowi Piotr Marycki, szef słubickiej drogówki. Niestety służbom nie udało się uratować życia trójce młodych mężczyzn.

- W tej chwili trwają oględziny miejsca zdarzenia. Wspólnie z prokuratorem zabezpieczamy ślady i ustalamy tożsamość podróżujących fordem. Droga jest przejezdna, ponieważ czynności wykonywane przez policjantów, są prowadzone poza drogą publiczną. Nie chcieliśmy wprowadzać objazdów. Przed nami dużo pracy - mówił z kolei w "Gazecie Lubuskiej" rzecznik prasowy lubuskiej policji nadkom. Marcin Maludy.

Jak informują dziennikarze gazety samochód po tym, jak wypadł z drogi, ściął okoliczne znaki drogowe i uderzył w drugie drzewo na wysokości około półtora metra. Pojazd zatrzymał się dopiero na ogrodzeniu, wykonanym z betonowych podkładów kolejowych.

Według ustaleń portalu Slubice24.pl kierującym pojazdem był 16-letni mieszkaniec tego powiatu. Śledczy na razie nie chcą podawać więcej szczegółów. 

Zobacz wideo Śmiertelne wypadki drogowe od lat mają tę samą przyczynę
Więcej o:
Komentarze (29)
Wypadek pod Górzycą w Lubuskiem. Zginęło trzech młodych mężczyzn
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 26 razy 24

  "kierującym pojazdem był 16-letni "
  Kierowanie prawdziwym pojazdem istotnie rozni sie od gry komputerowej.

 • starszy-65

  Oceniono 22 razy 20

  Takich głupich to nie żal i żadna strata dla społeczeństwa- to moje prywatna opinia.

 • walkirrr

  Oceniono 13 razy 13

  śpieszmy się kochać gimbusów, tak szybko dachują

 • palo_ma1

  Oceniono 12 razy 12

  W okolicach Górzycy zrobiło się bezpieczniej.

 • antykonformista

  Oceniono 8 razy 8

  jakim trzeba być kretynem, by nie uczulić dzieciaka na to, że nie wolno samochodu zabierać bez wiedzy rodziców i na dodatek urządzać sobie nim jakieś nocne rajdy?

  kompletnie mi nie żal rodziców-idiotów. i nie piszcie mi tu, że nie nad każdym dzieckiem da się zapanować: skoro był "nie do opanowania" w tak prostej sprawie, sprawie własnego ŻYCIA I ŚMIERCI, to nadawał się do zakładu zamkniętego.

  normalny rodzic to nie jest rodzic kat, ale też nie rodzic-hodowca. asertywni ludzie umieją wychować asertywne dziecko, a kwestię nocnych rajdów wytłumaczyć na tyle obrazowo i dobitnie, że się młodemu odechciałoby nocnych rajdów. pomijając fakt, że normalni rodzice w ogóle nie spowodowaliby w synu takiej ochoty.

  bo to zawsze jest odreagowywanie. jak nie ma czego odreagowywać, jest się spokojnym.

 • donmarek

  Oceniono 8 razy 8

  16 latek za kierownicą !!!

 • krakman81

  Oceniono 7 razy 7

  W weekend jeździłem po powiatowych i lokalnych drogach podgórskich miejscowości. Zauważyłem dużo wiejskiej młodzieży w kilkunastoletnich, wyższych modelach BMW i Audi no i oczywiście trochę Passatów (Golf już widać jest passe). Bardzo fajnie, że chłopcy mogli z saksów przywieźć trochę grosza i samochody od Turka, ale fajnie jakby nauczyli się jeździć.
  Wyprzedzanie pod górkę, przed zakrętem, mijanie poboczem na wąskiej drodze. Do tego w zabudowanym terenie grubo ponad 90, czasami 100. Podobnie wygląda sytuacja wyprzedzania rowerzystów lub omijania pieszych. Zakręt, szczyt wzniesienia, co tam... zmieścisz się. Takie same lub podobne rejestracje po wjechaniu np. do Krakowa, nie za bardzo wiedzą co się dzieje i jak jeździć. Zakopianka już bywa problemem, bo w sobotę dwóch podobnych typków z mlekiem pod nosem, co jechali gęsiego spowodowało kolizję w kierunku do Krakowa, jakieś kilkaset metrów przede mną.

  Nie wiem jaka tutaj była przyczyna wypadku, ale statycznie najczęściej to brak wyobraźni jeżeli chodzi o młodych ludzi.

 • slon2002

  Oceniono 7 razy 5

  Prawdopodobnie leciał na zbyt niskim pułapie i zawadził o górne części znaków drogowych. Szesnastoletni kierowcy są nieśmiertelni!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX