Wypadek pod Górzycą w Lubuskiem. Zginęło trzech młodych mężczyzn

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło niedaleko Górzycy w powiecie słubickim. Nad ranem znaleziono samochód osobowy, który dachował. Na miejscu zginęły trzy osoby.

Jak podaje portal Słubice24.pl do wypadku doszło w poniedziałek 18 maja około godziny 5:30 na drodze powiatowej numer 1313 F między Górzycą i Żabicami w województwie lubuskim. Na miejscu błyskawicznie zjawiła się policja i służby ratunkowe.

Tragiczny wypadek w Lubuskiem. Nie żyje trzech młodych mężczyzn

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że auto jechało w kierunku Górzycy. Pojazd zjechał na pobocze, zahaczył o dwa drzewa, uderzył w betonowy murek, a następnie dachował - powiedział portalowi Piotr Marycki, szef słubickiej drogówki. Niestety służbom nie udało się uratować życia trójce młodych mężczyzn.

- W tej chwili trwają oględziny miejsca zdarzenia. Wspólnie z prokuratorem zabezpieczamy ślady i ustalamy tożsamość podróżujących fordem. Droga jest przejezdna, ponieważ czynności wykonywane przez policjantów, są prowadzone poza drogą publiczną. Nie chcieliśmy wprowadzać objazdów. Przed nami dużo pracy - mówił z kolei w "Gazecie Lubuskiej" rzecznik prasowy lubuskiej policji nadkom. Marcin Maludy.

Jak informują dziennikarze gazety samochód po tym, jak wypadł z drogi, ściął okoliczne znaki drogowe i uderzył w drugie drzewo na wysokości około półtora metra. Pojazd zatrzymał się dopiero na ogrodzeniu, wykonanym z betonowych podkładów kolejowych.

Według ustaleń portalu Slubice24.pl kierującym pojazdem był 16-letni mieszkaniec tego powiatu. Śledczy na razie nie chcą podawać więcej szczegółów. 

Zobacz wideo Śmiertelne wypadki drogowe od lat mają tę samą przyczynę