Pogoda na dziś - wtorek 19 maja. W większości kraju pochmurnie i wietrznie

Pogoda na dziś - wtorek 19 maja. W całym kraju we znaki dawać się będzie umiarkowany i silny wiatr. Będzie jednak coraz cieplej: na południu i zachodzie nawet 20-21 stopni.
Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

W prawie całym kraju prognozowany jest we wtorek deszcz. Najwięcej opadów pojawi się na północy i w centrum Polski.

Temperatura. Na południu najcieplej, bo aż do 21 stopni

Najniższa temperatura prognozowana jest dziś dla województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Tam będzie 14 stopni. Trochę cieplej, 16 stopni, będzie w Bydgoszczy i Toruniu. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Szczecinie i Warszawie. W województwie lubelskim ma być maksymalnie 18 stopni, a w województwach wielkopolskim, dolnośląskim, łódzkim i świętokrzyskim 19 stopni. W Opolu i Zielonej Górze zapowiadanych jest maksymalnie 20 stopni. Najcieplejszy dzień, z temperaturą do 21 stopni, czeka mieszkańców województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Pogoda na dziś - wtorek 19 majaPogoda na dziś - wtorek 19 maja gazeta.pl

Opady. W większości kraju spadnie deszcz

Największe rozpogodzenia we wtorek zapowiadane są na południu kraju. Od rana na północy przewidywane jest zachmurzenie duże. Później zacznie ono przesuwać się także nad centralną i południowo-zachodnią Polskę. Bez opadów jedynie w województwach podkarpackim, małopolskim i opolskim. Najwięcej deszczu spadnie w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim. W całej Polsce wiatr umiarkowany i silny. W porywach może wiać nawet do 60-65 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: