W sobotę premiera "Zabawy w chowanego" braci Sekielskich. Gdzie oglądać online?

W sobotę premiera drugiego filmu Tomasza i Marka Sekielskich o pedofilii w Kościele katolickim. Gdzie będzie można obejrzeć "Zabawę w chowanego"? Odpowiadamy.

"Zabawa w chowanego", będzie mieć premierę już w sobotę 16 maja o godzinie 10. Film ten będzie można obejrzeć za darmo na platformie YouTube. Seans nie będzie przerywany reklamami. 

Film został w całości sfinansowany za pieniądze pozyskane ze zbiórki, dzięki czemu jego twórcy zapewnili sobie pełną niezależność. W ten sam sposób bracia stworzyli też "Tylko nie mów nikomu", którego premiera miała miejsce w maju ubiegłego roku. Produkcję wyświetlono na YouTubie ponad 23 miliony razy. Film wywołał szeroką dyskusję społeczną.

Zobacz wideo Film Sekielskiego zmienił Polskę. Jak będzie po kolejnym?

Premiera kolejnego filmu braci Sekielskich za rok

Tomasz i Marek Sekielscy planują też kolejne filmy, które mogą wstrząsnąć Polską. Trzeci film braci Sekielskich na temat pedofilii w Kościele ma mieć premierę w następnym roku. Produkcja ta ma skupiać na postaci papieża Jana Pawła II. 

- Chcemy postawić pytanie: co wiedział, a czego nie wiedział? Co robił, a czego nie robił papież Polak, jeżeli chodzi o przestępstwa seksualne popełniane przez duchownych - powiedział Tomasz Sekielski w rozmowie z Gazetą.pl.

Bracia Sekielscy wyprodukują także film o aferze SKOK-ów. Twórczość tego duetu można wesprzeć za pośrednictwem platformy Patronite. 

Więcej o: