Prognoza pogody na tydzień [18-24 maja]. Przed nami sporo deszczu, ale i przejaśnień

Prognoza pogody na tydzień 18-24 maja. Synoptycy prognozują, że w ciągu najbliższych dni aura będzie wiosenna. Czeka nas sporo przejaśnień, ale też niemało opadów deszczu. Mimo to będzie dość ciepło. Nie należy się jednak spodziewać upałów.
Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

Prognoza pogody na poniedziałek, wtorek i środę. Początek tygodnia raczej deszczowy

Poniedziałek będzie dniem dość ciepłym. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 12 stopni w Suwałkach do 21 stopni w Zielonej Górze. W regionach położonych na północy kraju może spaść przelotny deszcz. Tego dnia będzie wiał także słaby, a momentami umiarkowany wiatr osiągający prędkość od 3 do 6 m/s.

We wtorek zachmurzenie w całym kraju wzrośnie, a deszcz będzie padał niemal we wszystkich regionach z wyjątkiem okolic Wrocławia, Zielonej Góry, Poznania i Gorzowa Wielkopolskiego. Termometry będą wskazywać od 15 stopni w Suwałkach i Koszalinie do 21 stopni w Katowicach. Wiatr będzie wiał z prędkością od 4 do 7 m/s.

W środę wyraźnie się rozpogodzi, a przelotne opady deszczu wystąpią tylko w okolicach Gdańska, Olsztyna, Białegostoku i Lublina. W pozostałej części kraju zachmurzenie będzie umiarkowane, ale wystąpią też liczne przejaśnienia. Temperatura będzie wahać się od 11 stopni w Suwałkach do 18 stopni w Zielonej Górze, a wiatr zawieje z prędkością od 4 do 6 m/s.

Pogoda na czwartek i piątek. Synoptycy prognozują słoneczny czas

Czwartek będzie dniem słonecznym. W całym kraju wystąpią liczne przejaśnienia, a w okolicach Lublina, Kielc, Wrocławia, Poznania i Szczecina niebo będzie bezchmurne. Termometry wskażą od 12 stopni w Gdańsku do 16 stopni w Szczecinie. Dla żadnego regionu nie prognozuje się opadów deszczu.

W piątek chmur będzie więcej, ale w dalszym ciągu będziemy cieszyć się słońcem. Opady deszczu prognozowane są tylko dla Podlasia. Temperatura będzie wahać się od 13 stopni w Białymstoku do 18 stopni w Zielonej Górze.

Pogoda na weekend. W sobotę sporo słońca, w niedzielę deszczowo

Warunki pogodowe w sobotę będą bardzo podobne do tych, które będziemy obserwować w piątek. Termometry wskażą od 14 stopni w Białymstoku do 18 stopni we Wrocławiu, a na niebie pojawi się wiele chmur, z których jednak nie będzie padać deszcz. Opadów nie prognozuje się dla żadnego z regionów.

Pogoda w niedzielę będzie dość kapryśna. Na wschodzie kraju odnotujemy liczne przejaśnienia, w centrum przelotne opady deszczu, a  na północnym zachodzie - intensywny deszcz. Pomimo opadów będzie ciepło. Temperatura będzie wahać się od 15 stopni w Gdańsku do 20 stopni w Kielcach.