Będzie trzeci film Sekielskich o pedofilii w Kościele. Skupi się na Janie Pawle II

W sobotę odbędzie się premiera "Zabawy w chowanego", drugiego filmu braci Sekielskich o pedofilii w Kościele. W przyszłym roku natomiast będzie można obejrzeć trzeci - o Janie Pawle II. - Chcemy postawić pytanie: co wiedział, a czego nie wiedział? Co robił, a czego nie robił papież Polak, jeżeli chodzi o przestępstwa seksualne popełniane przez duchownych - mówi Tomasz Sekielski.

Tomasz Sekielski w rozmowie z Jackiem Gądkiem opowiadał o nowym filmie dokumentalnym "Zabawa w chowanego", który zrealizował wraz ze swoim bratem Markiem Sekielskim. Premiera filmu odbędzie się w sobotę 16 maja na YouTubie. To drugi film ich autorstwa, który porusza temat pedofilii w Kościele. W maju ubiegłego roku premierę miał "Tylko nie mów nikomu", który do tej pory zostało wyświetlone 23 miliony razy.

Będzie trzeci film o pedofilii w Kościele

W przyszłym roku natomiast ma się ukazać trzeci film o tej tematyce. Będzie dotyczył Jana Pawła II.

Chcemy postawić pytanie: co wiedział, a czego nie wiedział? Co robił, a czego nie robił papież Polak, jeżeli chodzi o przestępstwa seksualne popełniane przez duchownych

- powiedział Sekielski. Twórca filmu został również zapytany o to, czy to przypadek, że premiera "Zabawy w chowanego" odbędzie się na dwa dni przed setną rocznicą urodzin Jana Pawła II.

To czysty przypadek. Premiera miała się odbyć pod koniec marca, przełożyliśmy ją ze względu na wybuch epidemii. Teraz już musieliśmy podjąć jakąś decyzję, mieliśmy coraz więcej pytań od widzów, patronów, tych, którzy sfinansowali poprzez zbiórkę publiczną nasz film. Kiedy stało się dla nas jasne, choć jeszcze tego nie ogłoszono, że wyborów 10 maja nie będzie, uznaliśmy, że trzeba od razu tydzień po wyborach, których nie będzie zrobić premierę

- wyjaśnił Tomasz Sekielski i dodał, ta data nie ma również związku z urodzinami Andrzeja Dudy, które prezydent świętuje 16 maja.

Czytaj także: "Zabawa w chowanego" to film o ukrywaniu księży pedofili. Poraża w nim bezczelność sprawców i ich bezkarność

Więcej o:
Komentarze (141)
Będzie trzeci film Sekielskich o pedofilii w Kościele. Skupi się na Janie Pawle II
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 48 razy 40

  Dziękujemy Panowie Sekielscy za dobrą robotę. Prosimy nie spoczywać tylko dalej drążyć temat. Ogrom pracy przed Wami.

 • strange_email

  Oceniono 42 razy 32

  Sekielscy odwalaja kawal dobrej roboty. Te filmy pokazuja jedynie czubek gory lodowej. Zaklamanie kosciola, obojetnosc na los pokrzywdzonych oraz zblatowanie z aparatem panstwowym sa tak obrzydliwe, ze czlowiek zastanawia sie dlaczego mamy tak niewiele (o ile jakiekolwiek) przypadkow samosadu.
  Kosciol katolicki to instytucja przarta oszustwem, okrucienstwem i pogarda do zwyklego czlowieka.
  I tak, owszem, nie tylko ksieza sa pedofilami ale to tylko ksiezy, w takim wymiarze, chroni wlasna hierarchia i panstwo. Naszczac im wszystkim na groby.

 • yabby55

  Oceniono 34 razy 24

  Przerażający jest tutaj ten wysyp obrońców pedofilów w koloratkach... Książa do komputerów..?

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 27 razy 21

  To grubo się zapowiada. Panom Sekielskim radzę wynająć ochronę GROM, zanim rzucą się na "największy autorytet 1000-letniej Polski" .. Będzie grubo ..

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 24 razy 18

  No nareszcie ciemny ludu pislamski...nie lękajcie się i wstańcie z kolan!

 • bun01

  Oceniono 23 razy 17

  JPII był bardzo mądry, tak mądry że nawet nie wiedział co się dzieje w jego sekcie ;)

 • cezar85

  Oceniono 27 razy 15

  Święty Jan Paweł 2 patron pedofilów

 • zigzaur

  Oceniono 19 razy 15

  Karol Wojtyła był aktorem i poetą. Celebrytą, inaczej mówiąc. Do zarządzania nie miał smykałki. Do tych spraw wziął sobie Josepha Ratzingera.

  Prezes Nikodem Dyzma zwalił wszystkie sprawy Banku Zbożowego na dyrektora Wandryszewskiego. Sam musiał przyjmować etranżerów, pilnować Koborowa i jeździć na imprezy jako Wielki Trzynasty.

 • wujekdolf

  Oceniono 18 razy 14

  brawo panie Sekielski! - jak nie teraz to kiedy? trzeba "kuć żelazo póki gorące"! pisiory się coraz mocniej chwieją, sówereny po domach do kościółka nie chodzą - jak teraz tematu pedofilii nie wyjaśnią to kiedy? wojtyła dostanie odpowiednią do swojej winy laurkę na kartach historii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX