Pogoda na weekend 16-17 maja. Dużo słońca i wyższe temperatury od niedzieli

Prognoza pogody na weekend 16-17 maja. W sobotę i niedzielę meteorolodzy zapowiadają o wiele większe rozpogodzenia. W niektórych województwach, głównie na północy i wschodzie, może lokalnie padać deszcz.
Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

W sobotę w Polsce będzie od maksymalnie 11 do 15 stopni. Od niedzieli jednak zapowiadany jest wzrost temperatury.

Pogoda na sobotę 16 maja. Deszcz głównie na północy i zachodzie

Olsztyn i Suwałki będą w sobotę najchłodniejszymi miastami w Polsce. Prognozowanych jest tutaj tylko 11 stopni. W Białymstoku będzie z kolei 12 stopni. W województwach łódzkim, pomorskim i podkarpackim zapowiadanych jest 13 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Opola, Wrocławia i Zielonej Góry. Tam maksymalnie 15 stopni. W pozostałych regionach termometry pokażą 14 stopni.

W województwach dolnośląskim, lubuskim, łódzkim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i lubelskim zapowiadany jest dziś przelotny deszcz. W pozostałych regionach nie będzie padać. Początkowo w całym kraju bardzo duże rozpogodzenia. W drugiej części dnia sporo chmur pojawi się w centralnych, północnych i zachodnich województwach. Wieczorem znów pogodniej będzie na południu i zachodzie. Wiatr na ogół umiarkowany, na wybrzeżu momentami silny.

Pogoda na niedzielę 17 maja. Dziś temperatury będą wyższe

W niedzielę można liczyć na stopniowe ocieplenie. W województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i lubelskim będzie 15 stopni. W Warszawie, Bydgoszczy, Łodzi i Szczecinie termometry pokażą 16 stopni. Jeden stopień więcej ma być w Kielcach, Poznaniu i Rzeszowie. W województwach małopolskim, opolskim, dolnośląskim i lubuskim zapowiadanych jest 19 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Śląska, gdzie będzie 20 stopni.

W niedzielę w całym kraju przewidywane są bardzo duże rozpogodzenia. Na bezchmurne niebo przez cały dzień liczyć mogą mieszkańcy południowej i południowo-wschodniej Polski. Po południu więcej chmur zacznie pojawiać się w północnych i centralnych regionach. Przelotne opady deszczu prognozowane są w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim. Na południu wiatr słaby, na zachodzie i w centrum umiarkowany, a na północy i północnym-wschodzie silny. Na wybrzeżu w porywach może wiać do 75 km/h. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: