Resort środowiska o przyczynach odwołania dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego. W tle audyt przeciwpożarowy

Decyzja o odwołaniu dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego Andrzeja Grygoruka została została podjęta "po szczegółowej analizie wyników kontroli i audytu przeciwpożarowego" oraz po "przekrojowej ocenie działalności zarządczej" wynika ze stanowiska Ministerstwa Środowiska. Dotychczasowy dyrektor BPN pełnił tę funkcję od ponad trzech lat.

Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego Andrzej Grygoruk w środę Ministerstwie Środowiska odebrał pismo o odwołaniu. Jak mówił tego dnia w rozmowie z Gazeta.pl, "nie podano żadnych powodów".

Jak poinformował rzecznik Ministerstwa Środowiska Michał Gzowski cytowany przez "Gazetę Wyborczą", decyzja "została podjęta po szczegółowej analizie wyników kontroli i audytu przeciwpożarowego zleconego przez Ministerstwo Środowiska oraz przekrojowej ocenie działalności zarządczej".

Zapytany przez redakcję Gazeta.pl o konkretne powody odwołania Andrzeja Grygoruka, rzecznik MŚ poprosił o przesłanie pytań e-mailem. Czekamy na odpowiedź.

Zobacz wideo Spotkanie Grodzki-Kaczyński? Bielan ma inną propozycję

Biebrzański Park Narodowy. Odwołanie dyrektora

Andrzej Grygoruk był dyrektorem Biebrzańskiego Parku Narodowego od ponad trzech lat. Ochroną środowiska zajmuje się od ponad 30 lat.

W kwietniu w Biebrzańskim Parku Narodowym wybuchł pożar, który strawił ponad 5 tysięcy hektarów bagiennych łąk, bagien i lasów. Zastępy straży pożarnej z całej Polski walczyły z ogniem przez blisko tydzień.

Więcej o: