Pogoda na dziś - poniedziałek 18 maja. Spore rozpogodzenia i silny wiatr

Pogoda na dziś - poniedziałek 18 maja. W północnej i zachodniej Polsce może dziś silnie wiać. Według wstępnych prognoz porywy wiatru mogą wynieść od 60 do 70 km/h.
Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

W poniedziałek mieszkańcy północnej i południowej Polski mogą liczyć na bardzo duże rozpogodzenia. Z kolei na wschodzie pojawią się przelotne opady deszczu.

Temperatura. Dziś od 19 do 22 stopni

Synoptycy prognozują najniższą temperaturę w Białymstoku. Tam ma być maksymalnie 19 stopni. Jeden stopień więcej będzie w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim i śląskim. 21 stopni w poniedziałek zapowiadanych jest w Lublinie, Łodzi, Bydgoszczy i Szczecinie. W województwie mazowieckim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim, opolskim, dolnośląskim i wielkopolskim mają być z kolei 22 stopnie. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Zielonej Góry, gdzie będą 23 stopnie.

Pogoda na dziś - poniedziałek 18 majaPogoda na dziś - poniedziałek 18 maja gazeta.pl

Opady. Dziś silne i umiarkowane porywy wiatru

W pierwszej części dnia duże rozpogodzenia prognozowane są na północy i południu kraju. W centrum Polski przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane. W ciągu dnia będzie się systematycznie zmniejszało. W województwach kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, lubelskim i podlaskim mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Wiatr na ogół umiarkowany. Silne porywy wiatru, dochodzące do 60-70 kilometrów na godzinę zapowiadane są w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim i lubelskim.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: