Iława. Rajd pijanego kierowcy ciężarówki. Miał 2,5 promila alkoholu we krwi [WIDEO]

Komenda Powiatowa Policji w Iławie udostępniła nagranie, na którym widać jak kierowca ciężarówki z trudem utrzymuje panowanie nad kierownicą. Po zatrzymaniu okazało się, że był pijany.

Do oficera dyżurnego policji w Iławie w województwie warmińsko-mazurskim zadzwonił mężczyzna, który zgłosił że drogą Kisielice-Iława jedzie kierowca ciężarówki, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Zgłaszający podkreślał, że zachowanie kierowcy stwarza zagrożenie w ruchu drogowym.

Pijany kierowca ciężarówki jechał zygzakiem przez Iławę

Kierowca ciągnika z naczepą wielokrotnie zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, kilkukrotnie o mało nie doprowadzając do czołowego zderzenia z samochodami jadącymi z przeciwka. Wszystko to widać na nagraniu, które przekazał policjantom inny kierowca.

Zobacz wideo Policja publikuje przerażające nagranie. Pijany kierowca prawie przewrócił TIR-a

Patrol policji od razu został wysłany na miejsce wskazane przez zgłaszającego. Jak się okazało, świadkowie ujęli już kierującego ciężarówką i zabrali mu kluczyki. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i osadzony w celi. Badanie alkomatem wykazało, że ma 2,5 promila alkoholu we krwi.

Ciężarówka wraz z ładunkiem została przekazana właścicielowi firmy. Kierowca po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prokuratorski. Zgodnie z kodeksem karnym mężczyzna może liczyć na karę dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami na okres do 15 lat.

"Na szczęście coraz więcej osób reaguje bardzo odpowiedzialnie widząc pijanego kierowcę za kierownicą lub osobę, która w sposób rażący łamie zasady ruchu drogowego. Świadkowie powiadamiają o tym policjantów, a postawa takich osób jest godna pochwały i naśladowania. Cieszy to, że grono sprzymierzeńców w tej walce ciągle rośnie" - napisali w komunikacie policjanci z KPP w Iławie.

Więcej o:
Komentarze (25)
Iława. Rajd pijanego kierowcy ciężarówki. Miał 2,5 promila alkoholu we krwi [WIDEO]
Zaloguj się
 • acu52

  Oceniono 16 razy 14

  Wszystkim pijanym kierowcom powinni stawiać zarzut usiłowania zabójstwa. Bo do tego sprowadza się ich pijacka jazda.

 • wicipinski

  Oceniono 14 razy 12

  Kiedyś goniłem takiego gościa kilkanaście kilometrów. Napotkałem 3 radiowozy, dzwoniłem na 997. I co? I gościu uciekł. Pierwszy radiowóz pomylił ciężarówki. Opisywałem kulsonowi, ze to szara naczepa z niebieskim napisem. Pojechał za srebrną cysterną. Ja przez cała czas śledziłem gościa, który jechał od pobocza do pobocza. Dzwoniłem cały czas na 997 ale nikt nie odbierał. Potem spotkałem drugi radiowóz. Nie podjęli interwencji bo wieźli aresztanta. Prosiłem, żeby chociaż go zatrzymali i przekazali drogówce, przecież on zagraża życiu innych osób. Niestety, przepisy nie pozwalają na troszczenie się o bezpieczeństwo innych. Aresztant jest ważniejszy. Pojechałem dalej za pijanym kierowcą ciężarówki. Napotkałem trzeci radiowóz. Tan natomiast miał zatrzymanego za prędkość i też nie mógł podjąć interwencji. Policjanci mówili, żebym dzwonił na 997 albo na 112. Tłumaczyłem, że na 997 nikt nie odbiera, a na 112 dyspozytorka powiedział, że przekaże dane ciężarówki, kierunek jazdy i położenie jak się dodzwoni na 997. Zapytałem czy mogą przez ich łączność wezwać inny radiowóz. Odpowiedzieli, ze dziś tylko oni mają służbę i żadna inna załoga drogówki nie pracuje. Finał był taki, ze pan pijak w ciężarówce pojechał nieniepokojony dalej w świat. Może kogoś zabił, może nie. Ja przynajmniej miałem czyste sumienie.

 • amenominakanushi-pan-poczatku

  Oceniono 11 razy 11

  Mam nadzieję, że zaliczy jak koza za obierki. Żadnej litości dla pijaków za kierownicą.

 • a_tom

  Oceniono 1 raz 1

  Wstał z kolan?

 • druga_wieza

  Oceniono 1 raz -1

  Krótko: w Polsce mamy jedne z najsurowszych kar za jazdę po pijaku.
  A mimo to mamy pijanych na drogach. Dużo ich mamy? Tu byłbym ostrożny, bo pewne statystyki mówią że są od nas gorsi, w tym Włochy i Hiszpania. No i w większości cywilizowanych krajów jest 0.5 a nie 0.2 promila.
  Dodam że ten miał 2.5, czyli żadna norma go nie obejmuje.

  A co z karą? To dłuuuuuuuga lista.
  Zakaz prowadzenia PEWNY, od roku do 15 lat.
  Odsiadka grozi, do 2 lat - bo nie spowodował nawet stłuczki, czylibto najlżejsza wersja.
  Mandat
  Sprawa karna, koszty
  Adwokat, koszty
  Grzywna, obowiązkowa, minimum 5 tys. zł.
  Utrata prawa jazdy - odzyskanie go po upływie zakazu to kilkanaście tysięcy zł.
  Utrata pracy, nieźle płatnej.

  I wszystko to tylko za pierszy raz. Każdy kolejny to dużo gorzej: do 5 lat odsiadki, więzienie gwarantowane, od 10 tys. grzywny, zakaz prowadzenia od 3 lat do dożywocia.
  Jeżeli był wypadek to jest jeszcze gorzej.

 • fakej

  Oceniono 10 razy -4

  Dobry drifter i pojazd też pomyślnie przechodzi wszystkie testy łosia.

 • obeznany

  Oceniono 20 razy -14

  Leming, który to nagrywał nie wiele lepszy.
  Powinien dostać mandat za brak odstępu do ciężarówki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX