Oława. Komendant policji stracił stanowisko. Zarzut "prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości"

Komendant policji w Oławie został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu. Stracił stanowisko, prawo jazdy, a grozi mu także kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Paweł U. nie jest już komendantem policji w Oławie (województwo dolnośląskie). Stracił stanowisko po tym, jak w nocy z 2 na 3 maja miał jechać pod wpływem alkoholu. Uczestniczył ponadto w kolizji drogowej - uderzył w metalowe słupki. - Komendant wojewódzki policji we Wrocławiu zadecydował o wszczęciu postępowania administracyjnego w kierunku wydalenia funkcjonariusza ze służby. W naszych szeregach nie ma miejsca na takie zachowania - powiedział Kamil Rynkiewicz, rzecznik dolnośląskiej policji w rozmowie z TVN 24.

Zobacz wideo Policja zlikwidowała dziuplę kradzionych aut:

Konsekwencje prawne dla byłego komendanta

Paweł U. stracił także prawo jazdy oraz usłyszał zarzuty prokuratorskie. Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu informuje, że będzie odpowiadał za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo do dwóch lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też:

Więcej o:
Komentarze (16)
Oława. Komendant policji stracił stanowisko. Zarzut "prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości"
Zaloguj się
 • Jan Nowak

  Oceniono 15 razy 9

  To musiał się ten mlicyjny pies czymś mocno narazić swoim milicyjnym kolesiom, że uparli się go tak ciężko doświadczyć, zamiast, jak to zwykle mają w zwyczaju zapomnieć o sprawie. Ewentualnie w ostateczności wypuścić pijaka na resortową emeryturkę. No nieładnie.

 • threemen

  Oceniono 6 razy 4

  A taki ładny był.

 • karollorak

  Oceniono 8 razy 4

  A może miał pomroczność jasną?
  Weźmie dobrego papugę i będzie po sprawie.

 • cracken001

  Oceniono 1 raz 1

  ?????...I CZEGO sie czepiacie czlowieka??? Jechal wlasnym samochodem,wiec skarbu panstwa na straty nie narazil,walnal w slupki,wiec nikogo nie skaleczyl,a ze na bani??? Widac jakis ...UCZCIWY kulson,i na trzezwo nie mogl patrzec na ten caly syf w tzw, policji,wiec po zmianie MUSIAL odreagowac...a w psiarni,takich,"nie lubiejom"..oooj,nie

 • gj61

  Oceniono 5 razy 1

  Ten PRZESTĘCA ma nazwisko, nie tylko imię: nazywa się URBAŃCZYK. Paweł URBAŃCZYK. Brawa dla Pana Pawła!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX