Pogoda na dziś - czwartek 14 maja. Słonecznie na północy i deszczowo na południu

Pogoda na dziś - czwartek 14 maja. Najwyższa temperatura prognozowana jest w zachodniej i centralnej Polsce. W tych regionach będzie dziś od 14 do 15 stopni.
Zobacz wideo Sposób na powodzie? Miasta, które wchłaniają wodę

W czwartek synoptycy zapowiadają więcej słońca na północy i zachodzie kraju. W południowej i centralnej Polsce należy spodziewać się większych zachmurzeń.

Temperatura. Dziś od 10 do 15 stopni

Najniższa temperatura w czwartek zapowiadana jest dla Kielc, gdzie będzie 10 stopni. W województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim będzie 11 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Białymstoku, Łodzi i Opolu. We Wrocławiu i Szczecinie prognozowanych jest 13 stopni. W województwie kujawsko-pomorskim, mazowieckim i wielkopolskim będzie z kolei 14 stopni. Mieszkańcy Zielonej Góry mogą liczyć na najwyższą temperaturę w ciągu dnia. Tam będzie około 15 stopni.

Pogoda na dziś - czwartek 14 majaPogoda na dziś - czwartek 14 maja gazeta.pl

Opady. Sporo opadów deszczu w południowych regionach

Duże rozpogodzenia zapowiadane są dziś w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim i lubuskim. W pozostałych regionach przewidywane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Będzie tutaj też padać - najbardziej intensywne opady prognozowane są rano oraz do około godziny 16. W Sudetach może spaść śnieg. Wiatr słaby, jedynie na północy bardziej umiarkowany.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Alerty w 15 województwach

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia meteorologiczne dla 11 województw. Przymrozki prognozowane są w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, świętokrzyskim, śląskim, łódzkim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim i dolnośląskim. W tych regionach temperatura przy gruncie może spaść do -2 i -4 stopni. W województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim obowiązują alerty dotyczące intensywnych opadów deszczu. Suma opadów ma wynieść od 20 do 35 mm.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: