Pogoda. IMGW prognozuje przymrozki. Ostrzeżenia dla dziewięciu województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w nocy i o poranku mogą wystąpić przymrozki. Temperatura przy gruncie spadnie poniżej zera w dziewięciu województwach.

Z map pogodowych opublikowanych na portalu pogodynka.pl wynika, że ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia przed przymrozkami wydano dla województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego oraz dla powiatów położonych na południu województwa dolnośląskiego. Meteorolodzy prognozują, że w tych częściach Polski temperatura przy gruncie może spaść nawet do - 3 stopni. Wydane ostrzeżenia będą obowiązywać od północy do godziny 7 rano w środę 13 maja. 

Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

IMGW: Przymrozki mogą nam towarzyszyć aż do weekendu 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że przymrozki będą występować także w ciągu kilku kolejnych nocy i poranków. Orientacyjna prognoza zagrożeń pokazuje, że ostrzeżeń I stopnia przed przymrozkami możemy spodziewać się do soboty 16 maja. Wstępne przewidywania synoptyków pokazują, że:

 • w nocy ze środy na czwartek przymrozków należy spodziewać się w przeważającej części kraju z wyjątkiem województw świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego,
 • w nocy z czwartku na piątek przymrozki wystąpią w większości województw z wyjątkiem opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i pomorskiego,
 • w nocy z piątku na sobotę przymrozki nie wystąpią w województwach świętokrzyskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, pomorskim i zachodniopomorskim.
Więcej o:
Komentarze (5)
Pogoda. IMGW prognozuje przymrozki. Ostrzeżenia dla dziewięciu województw
Zaloguj się
 • arek64

  Oceniono 1 raz 1

  Nie udało się rozmrozić zamrażarki w grudniu, styczniu, lutym, bo nie było jak przechować zawartości przez kilka godzin bez ryzyka rozmrożenia, to może uda się w maju... :-)

 • swamplout

  Oceniono 1 raz 1

  moje arbuzy padną na bank

 • yerry46

  Oceniono 2 razy 0

  A niech to...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX