Łódź. Pseudokibice planowali porwanie dla okupu. Chcieli zażądać 50 tys. zł

Policja zatrzymała kilku mężczyzn podejrzanych o planowanie porwania dla okupu. Osoby te są ściśle związane ze środowiskiem łódzkich pseudokibiców, a większość z nich ma za sobą przeszłość kryminalną. Za porwanego człowieka chcieli zażądać 50 tysięcy złotych.

Policjanci z komendy wojewódzkiej Policji przy wsparciu funkcjonariuszy z pododdziału kontrterrorystycznego w Łodzi przeprowadzili zsynchronizowaną akcję. W piątek 8 maja o poranku weszli do czterech wytypowanych wcześniej mieszkań i zatrzymali kilku mężczyzn podejrzanych o planowanie porwania dla okupu. 

Zobacz wideo

Łódź. 46-latek planował porwanie zza krat, 30-latek był poszukiwany listami gończymi

Policja zatrzymała m.in. 39-latka, w którego mieszkaniu znaleziono dowody na to, że wraz z innymi pseudokibicami planował porwanie dla okupu. Mężczyzna ten przechowywał także 60 kg nielegalnej krajanki tytoniowej. Oprócz niego zatrzymany został 30-latek poszukiwany dwoma listami gończymi związanymi z innymi sprawami kryminalnymi oraz 46-latek, który brał udział w planowaniu porwania, choć odsiaduje wyrok za inne przestępstwo.

39-latek i 46-latek trafili do Prokuratury Okręgowej w Łodzi, gdzie usłyszeli zarzut przygotowania do uprowadzenia. Młodszemu mężczyźnie zarzucono także paserstwo akcyzowe. Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie obu pseudokibiców. Sąd zadecydował, że umieści ich w areszcie na dwa miesiące. Mężczyźni trafili za kratki w niedzielę 10 maja. 

"Młodszemu z nich grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 3, starszemu natomiast, z uwagi na działanie w recydywie, kara 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności" - informuje Prokuratura Okręgowa w Łodzi

Więcej o:
Komentarze (23)
Łódź. Pseudokibice planowali porwanie dla okupu. Chcieli zażądać 50 tys. zł
Zaloguj się
 • iremus

  Oceniono 21 razy 19

  Jacy pseudokibice? To zwykli bandyci, chwasty społeczne których łączy miłość do barw klubowych. Bez łupów z napadów są zwykłymi gołodoopcami bo nie mają żadnego wykształcenia i przygotowania zawodowego.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 14 razy 10

  Pseudokobice ze środowisk pseudonarodowych, zajmujących się pseudopolityką opłacaną przez Kreml.

 • Wies Kwiec

  Oceniono 10 razy 6

  O, znów wyborcy PiS czyli kibole ochraniani prze tą Narodowo-socjalistyczną partię.

 • pan.szklanka

  Oceniono 10 razy 6

  Generalnie kibicowanie, a więc emocjonalne angażowanie się w coś, na co wpływu się nie ma, jest podejrzane samo w sobie.

 • pedro.666

  Oceniono 10 razy 6

  Ustawki odwołane, więc się chłopaki nudzą

 • cy.nick

  Oceniono 7 razy 5

  To nie są pseudokibice ! To są zwykli bandyci.
  Pseudokibicem jestem JA, bo ledwo odróżniam pływanie od skoków narciarskich...:-)

 • Maksymilan Uszczek

  Oceniono 5 razy 5

  Nie jest napisane jakiemu sportowi kibicują, ale każdy się domyśla. Tylko że to nie sport, a pseudosport lub nawet antysport. Piłka pokopana dla pokopanych.

 • freud1

  Oceniono 11 razy 5

  12 tysi €...
  A wy sie kuzwa dziwicie, ze suweren sprzedal sie za 500 pln.
  Dopóki wolska bedzie biedahausem UE, dopóty naczelniki, prezesy i inne kryptofuehrerki beda sobie kupowac nasz kraj za kase rozmieniona na stacji benzynowej.

 • czarna_zoska

  Oceniono 4 razy 4

  Wyborcy Ku...na. Sam chlew.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX