Podlaskie. Na wysypisku 鄉ieci znaleziono cia這 noworodka. Ruszy這 郵edztwo w sprawie zab鎩stwa

Przyczyn zgonu noworodka, kt鏎ego cia這 znaleziono na terenie Zak豉du Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpad闚 w Czerwonym Borze (woj. podlaskie), by uraz wielomiejscowy. Prokuratura Okr璕owa w υm篡 wszcz窸a 郵edztwo w sprawie zab鎩stwa.

W piątek 8 maja na terenie Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów w kompleksie leśnym w Czerwonym Borze (woj. podlaskie) znaleziono zwłoki noworodka płci męskiej. W poniedziałek 11 maja w Zakładzie Medycyny Sądowej w Bia造mstoku przeprowadzono oględziny ciała dziecka. Specjaliści stwierdzili, że przyczyną śmierci małego chłopca był uraz wielomiejscowy. 

Zabójstwo noworodka w Czerwonym Borze. Będą dalsze badania zwłok

Prokuratura Okręgowa w Łomży wszczęła śledztwo w sprawie śmierci noworodka. Czynności są prowadzone pod kątem przestępstwa z art. 148 par. 1 kodeksu karnego, który mówi: "kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności".

Polsat News informuje, że eksperci z zakresu medycyny sądowej będą przeprowadzać bardziej szczegółowe badania ciała nieżyjącego dziecka, by określić, co doprowadziło do jego zgonu. Prokuratura informowała wcześniej, że czynności procesowe w tej sprawie dotyczą m.in. ustalenia, kim jest matka noworodka. 

Zobacz wideo Czy koronawirus zagraża dzieciom?
Wi璚ej o: