Włocławek. Roczne dziecko wypadło z okna z drugiego piętra. Pijany ojciec zabrał je do przychodni

14-miesięczna dziewczynka wypadła z okna mieszkania znajdującego się na drugim piętrze. Pijany ojciec przyniósł dziecko do przychodni. Lekarze wezwali na miejsce śmigłowiec LPR.

Jak informuje portal nwloclawek.pl do wypadku doszło w poniedziałek 11 maja około godziny 9:00. 14-miesięczna dziewczynka wypadła z okna z mieszkania na drugim piętrze w bloku przy ulicy Traugutta we Włocławku.

14-miesięczna dziewczynka wypadła z okna z drugiego piętra. W sprawie zatrzymano 33-letniego ojca

- Ojciec przeniósł niemowlaka do pobliskiej przychodni, która mieści się na ulicy Traugutta. Zostały wówczas powiadomione służby między innymi został zadysponowany śmigłowiec LPR - powiedział w rozmowie z portalem dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, oficer prasowy bryg. mgr inż. Dariusz Krysiński.

Strażacy zabezpieczyli miejsce w Parku Łokietka, aby śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego mógł bezpiecznie wylądować. Roczna dziewczynka następnie została przetransportowana do szpitala w Płocku.

Zgodnie z komunikatem KMP we Włocławku w sprawie zatrzymano już 33-letniego ojca dziecka, który w momencie zdarzenia sprawował opiekę nad dwójką swoich dzieci: 14-miesięczną córką i sześcioletnim synem. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci prowadzą śledztwo pod kątem narażenia dziecka ba bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. O wypadku poinformowana została już matka dzieci, która w tym czasie była w pracy.

Więcej o: