Poszukiwania 3,5-letniego Kacpra. Policja: W rzece Kwisa znaleziono cia這 dziecka

W rzece Kwisa znaleziono cia這 dziecka, najprawdopodobniej to poszukiwany 3,5-letni ch這piec z Nowogrod嬈a - informuje Komenda Wojew鏚zka Policji we Wroc豉wiu. Poszukiwania dziecka trwa造 od niemal dw鏂h tygodni.

Informacja o znalezieniu ciała dziecka została podana przez Polską Agencję Prasową przed godz. 12. Ciało zostało wyłowione z rzeki Kwisa, która była przeszukiwana przez policyjnych płetwonurków, strażaków z sonarami i policjantów.

- Mogę potwierdzić, że zostało odnalezione ciało dziecka. Najprawdopodobniej jest to Kacperek. Na miejscu jest prokurator, będą przeprowadzane czynności celem identyfikacji ciała - mówi portalowi Gazeta.pl sierż. szt. Przemysław Ratajczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Zaginięcie 3,5-letniego Kacpra z Nowogrodźca

Chłopiec zaginął w poniedziałek 27 kwietnia w godzinach wieczornych. Był pod opieką ojca na działce w Nowogrodźcu, w pobliżu której przepływa rzeka. Akcja poszukiwacza zaczęła się zaraz po zgłoszeniu zaginięcia, czyli w poniedziałek około godziny 19.

W jej pierwszej fazie brali udział policjanci, strażacy i 穎軟ierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Przeszukano ponad 500 hektarów okolicznych terenów. Dwa dni później do poszukiwań dołączyli policyjni płetwonurkowie.

Ojciec 3,5-latka usłyszał zarzut narażenia chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. W chwili zaginięcia dziecka mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Okazało się też, że był poszukiwany za kradzie瞠, ciążyła na nim zaległa kara pół roku więzienia.

Zobacz wideo Tak przebiegały poszukiwania 3,5-latka
Wi璚ej o: