Pogoda na weekend 9-10 maja. Na koniec tygodnia temperatury do 21-22 stopni

Prognoza pogody na weekend 9-10 maja. Meteorolodzy prognozują na drugi weekend maja wysokie jak na wiosnę temperatury. W zachodniej i południowej Polsce będzie nawet do 22 stopni.
Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą nam zadbać o środowisko

Przez większą część weekendu w całej Polsce zapowiadane są bardzo duże rozpogodzenia. Niewielkie opady deszczu pojawiać się będą tylko w zachodnich regionach.

Pogoda na sobotę 9 maja. Duże rozpogodzenia na południu i w centrum kraju

Najniższa temperatura w sobotę zapowiadana jest dla Gdańska, gdzie będzie 16 stopni. Dwa stopnie więcej pokażą termometry w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, lubelskim i podkarpackim. 19 stopni będzie za to w Kielcach. Najwyższa temperatura czeka mieszkańców Wrocławia i Opola. Tam 21 stopni. Równie ciepło, 20 stopni, zapowiadanych jest w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, śląskim i małopolskim.

W sobotę duże rozpogodzenia zapowiadane są zwłaszcza w południowej i centralnej Polsce. Więcej chmur może pojawić się na zachodzie i północy kraju, jednak nie będą one dominowały przez cały dzień. Niewielkie opady deszczu możliwe są w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. W pozostałych regionach nie będzie padać. Wiatr słaby.

Pogoda na niedzielę 10 maja. Dziś od 19 do 22 stopni

Najniższa temperatura w niedzielę prognozowana jest dla Pomorza. W tym regionie będzie około 19 stopni. W Olsztynie, Białymstoku, Lublinie, Kielcach, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie termometry pokażą już 21 stopni. Najwyższa temperatura tego dnia, 22 stopnie, prognozowana jest w pozostałych miejscowościach: w województwie zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, łódzkim i mazowieckim.

Dziś czeka nas bardzo słoneczny dzień, z niemal całkowicie bezchmurnym niebem. Większe zachmurzenie zapowiadane jest jedynie w zachodniej Polsce w drugiej części dnia. Niewielkie opady deszczu prognozowane są rano w południowych powiatach województwa małopolskiego i śląskiego. W nocy z niedzieli na poniedziałek deszcz zacznie padać też w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim i dolnośląskim. Lokalnie, w województwach zachodniopomorskim, dolnośląskim i warmińsko-mazurskim przewidywane są burze. Wiatr słaby.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: