Pasym. Pijana 23-latka używała telefonu w trakcie jazdy. Wpadła w poślizg i rozbiła samochód

Policjanci ze Szczytna zatrzymali 23-latkę, która wjechała do rowu po tym, jak wpadła w poślizg. Kobieta nie tylko używała telefonu w trakcie jazdy, ale także wsiadła za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło we wtorek 5 maja o godzinie 18:40 na ul. Szczycieńskiej w Pasymiu (woj. warmińsko-mazurskie). Jadąca tamtędy 23-latka odkładała telefon na fotel pasażera i straciła panowanie nad samochodem, po czym wpadła w poślizg na łuku drogi i wjechała do przydrożnego rowu.

23-latka prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Jeden promil w organizmie

Na miejsce zdarzenia przyjechała policja. Funkcjonariusze ustalili, że używanie telefonu w trakcie jazdy nie było jedynym przewinieniem 23-letniej kobiety. Okazało się, że przed wyruszeniem w drogę piła napoje procentowe. Badanie wykazało, że miała równo promil alkoholu we krwi. 23-latka została zatrzymana. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Postawiono jej zarzuty kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

"Każdy, kto wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu łamie prawo, a do tego stwarza ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwi kierowcy, narażając innych na niebezpieczeństwo, muszą także liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania" - przypominają mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie

Zobacz wideo Miałeś wypadek? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia
Więcej o: