Pogoda. Ostrzeżenie IMGW przed przymrozkami. Alerty dla siedmiu województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega - w nadchodzącą noc i o poranku mogą wystąpić przymrozki, a temperatura przy gruncie spadnie nawet do - 4 stopni Celsjusza.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia przed przymrozkami. Z map pogodowych na portalu pogodynka.pl wynika, że w najbliższą noc i w piątkowy poranek temperatura przy gruncie może spaść poniżej zera w województwach: łódzkim, mazowieckim, lubelskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim (z wyłączeniem powiatów braniewskiego, elbląskiego, Elbląga) oraz w południowych powiatach województw śląskiego i małopolskiego.

"Prognozuje się spadek temperatury do 0 stopni Celsjusza, a przy gruncie do -3 stopni Celsjusza" - czytamy w ostrzeżeniach meteorologicznych dla większości wymienionych województw. W powiatach położonych na południu Małopolski temperatura przy gruncie może spaść do  -4 stopni. Opisywane ostrzeżenia będą obowiązywać od godziny 23 do 7 rano w piątek 8 maja. 

IMGW ogłasza zagrożenie suszą hydrologiczną w sześciu województwach

IMGW ostrzega także przed zagrożeniem suszą hydrologiczną. Występuje ono w części województwa lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, śląskiego, opolskiego oraz dolnośląskiego. Mowa o zlewniach takich rzek jak Odra, Orla, Polski Rów, Barycz, Kaczawa, Oleśnica, Warta, Grabia, Widawka, Liswarta, Strobrawa, Oława i Ślęza.

Zobacz wideo Ekspert: Pod względem zasobów wodnych Polska jest jak Egipt
Więcej o:
Komentarze (11)
Pogoda. Ostrzeżenie IMGW przed przymrozkami. Alerty dla siedmiu województw
Zaloguj się
 • pisdum-dyrdum

  Oceniono 20 razy 16

  Niech PiSlamiści i Goowninowcy uchwalą (w trybie ekspresowo-nocnym) specjalne ustawy: 1. Anty-suszową; 2. Anty-przymrozkową. A Rydzyk i ePISkopat, w podzięce za otrzymane SETKI MILIONÓW ZŁ z budżetu, niech rozpoczną krucjatę różańcową (podc zas uchwalania ustaw to nawet szturm) ! ;-)

 • tinley

  Oceniono 9 razy 7

  katastrofa dla upraw sadowniczych którą odczujemy w cenach tych artykułów. U mnie śliwy, grusze już w kwietniu w kość dostały - teraz czas na jabłonie jak widać

 • 1moja

  Oceniono 2 razy 2

  "...Alerty dla siedmiu województw..." Sralerty.
  Kiedys poeta uczyl, że Polacy nie gęsi i sój język mają. Ale widać nie dotyczy to redaktoraki/redoktora UZ z łapanki.

 • haha-to-ja

  Oceniono 2 razy 0

  ale czy sklepy bedo otwarte pani redachtór???

 • piotrm74

  Oceniono 20 razy -8

  Zbliża się zimna Zośka więc są różne nowości

  Kiedy pojawia się zimna Kidawa
  mimo Twych głosów 2% spada

  Zimny Duda
  znów się uda

  Kiedy zimny Kamysz głosem zajarzy
  to Twój głos już mu się mu marzy

  Jak zimnego Hołownie coś dopadnie
  rządzić mu się chce widać daj głos dokładnie

  Jak zimnego zobaczysz Bosaka
  szybko zagłosuj na nieboraka...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX