Pogoda na dziś - piątek 8 maja. Dużo słońca, niewielkie opady tylko na wschodzie

Pogoda na dziś - piątek 8 maja. Niewielkie opady deszczu mogą pojawić się w drugiej części dnia jedynie na wschodzie kraju. Rano na północy Polski prognozowane są także mgły.
Zobacz wideo Pogoda na dziś - piątek 8 maja. Niewielkie opady deszczu mogą pojawić się w drugiej części dnia jedynie na wschodzie kraju. Rano na północy Polski prognozowane są także mgły.

W piątek synoptycy zapowiadają niewielkie zachmurzenie, które pojawi się głównie we wschodniej i centralnej Polsce. W pozostałych regionach będzie dużo słońca.

Temperatura. Najchłodniejszy dzień w południowo-wschodniej Polsce

Najniższa temperatura w piątek zapowiadana jest dla Podkarpacia, gdzie będzie maksymalnie 15 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwach łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim i podlaskim. W Gdańsku, Olsztynie, Opolu, Katowicach i Krakowie będzie 17 stopni. Najwyższa temperatura zapowiadana jest w Zielonej Górze. Tam prognozowanych jest 19 stopni. Równie ciepło, 18 stopni, będzie w województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim i mazowieckim. W nocy w regionach podgórskich pojawią się przygruntowe przymrozki. Temperatura może spaść do -3 stopni.

Pogoda na dziś - piątek 8 majaPogoda na dziś - piątek 8 maja gazeta.pl

Opady. Na zachodzie i południu duże rozpogodzenia

Nad ranem na Pomorzu lokalnie może pojawić się mgła, która będzie ograniczać widoczność do 300 metrów. Duże zachmurzenie zapowiadane jest po południu jedynie w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim. W pozostałych regionach zachmurzenie małe, a miejscami także niemal bezchmurne niebo. Na wschodzie i południu mogą pojawić się przelotne i słabe opady deszczu. Wiatr słaby, w porywach do umiarkowanego jedynie na północy kraju.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: