Legnica. Przed porodem zażywała narkotyki. Dziecko przyszło na świat martwe

Pod koniec kwietnia na oddział ginekologiczno-położniczy legnickiego szpitala przyjęta została pacjentka w zaawansowanej ciąży. Niestety mimo szybkiej pomocy kobieta urodziła martwe dziecko. Jak się okazało była pod wpływem narkotyków.

Jak informuje portal e-legnickie.pl, w poniedziałek 27 kwietnia do szpitala w Legnicy w województwie dolnośląskim trafiła kobieta. Pacjentka była w zaawansowanej ciąży.

Urodziła martwe dziecko - wcześniej zażyła narkotyki

- Podczas porodu przyszło na świat martwe dziecko. To był chłopczyk. Pacjentka miała przyznać się do zażycia środków psychoaktywnych. Zaszło zatem uzasadnione podejrzenie, że zgon dziecka mógł mieć związek z zażywaniem narkotyków przez tę kobietę. W związku z tym lekarz ze szpitala zawiadomił organy ścigania - powiedziała rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidia Tkaczyszyn.

Śledztwo w sprawie śmierci noworodka prowadzi Prokuratura w Jaworze. Na razie dochodzenie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie. Na podstawie badań potwierdzono, że kobieta była pod wpływem narkotyków. Określono też, jakie dokładnie środki zażyła, zanim doszło do porodu.

- Natomiast dla nas zasadnicze znaczenie ma to, czy to zażycie przez nią narkotyków, czy być może wcześniejsze także zażywanie narkotyków, miało wpływ na skutek w postaci urodzenia przez kobietę martwego dziecka - powiedziała Lidia Tkaczyszyn, dodając, że prokuratura czeka na wyniki sekcji zwłok dziecka. Jeśli okaże się, że dziecko zmarło na skutek zatrucia środkami odurzającymi, prokuratura przedstawi zarzuty matce noworodka.

Zobacz wideo O krok od tragedii. Policjant po służbie udaremnił jazdę pijanemu kierowcy
Więcej o: