Poszukiwania 3,5-letniego Kacperka. Psy wskazały nowy trop w pobliżu rzeki

Zaczęła się dziewiąta doba poszukiwań 3,5-letniego Kacperka, który zaginął w Nowogrodźcu pod Bolesławcem. W akcję poszukiwawczą zaangażowane zostały sprowadzone specjalnie z Niemiec psy, które wskazały nowy trop.
Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

3,5-letni Kacper zaginął w poniedziałek 27 kwietnia w miejscowości Nowogrodziec w województwie dolnośląskim. Rodzina chłopca zgłosiła jego zaginięcie tuż przed godziną 19. Kacper zgubił się w okolicach ogródków działkowych, w pobliżu rzeki Kwisy.

Specjalnie szkolone psy wskazały na nowy trop w sprawie zaginięcia 3,5-letniego Kacperka

Zdaniem byłego dyrektora Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji Marka Dyjasza najbardziej prawdopodobne jest, że 3,5-latek wpadł do rzeki Kwisy. Od samego początku w akcję poszukiwawczą zaangażowani zostali płetwonurkowie, którzy w ubiegłym tygodniu przeszukali już ponad 20 kilometrów koryta rzeki. Działania prowadzone są także na lądzie. Łącznie sprawdzono już 500 hektarów terenu wokół miejsca zaginięcia chłopca.

We wtorek poszukiwania Kacperka wkroczyły w nowy etap. Jak podaje Radio Zet, tego dnia z Saksonii w Niemczech sprowadzono psy, specjalnie szkolone do poszukiwań ludzi. Zachowanie zwierząt ma wskazywać na to, że chłopca należy szukać w pobliżu rzeki lub w wodzie. 6 maja działania służb mają skoncentrować się na wskazanym przez psy terenie, a rzeka ponownie zostanie przeszukana przez nurków.

W momencie zaginięcia 3,5-latek przebywał pod opieką ojca, który nagle stracił dziecko z oczu. Gdy nie mógł odnaleźć syna, zawiadomił policję. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu i został zatrzymany, ponieważ był poszukiwany do odbycia kary za przestępstwo przeciwko mieniu.

Więcej o: