Malbork. Bohaterski czyn sześciolatka. Uratował życie mamie. Policja udostępniła nagranie

Sześcioletni Kacper z Malborka uratował życie swojej mamie, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Niezwykle opanowanym głosem przekazywał operatorce niezbędne informacje. Komendant policji nagrodził go za wzorowe zachowanie.

W niedzielę 26 kwietnia około godziny 21.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku o telefonicznym zgłoszeniu dziecka, które twierdzi, że jest samo w domu z nieprzytomną mamą. Okazało się, że dzieckiem tym był sześcioletni Kacper. Kiedy jego mama straciła przytomność, próbował skontaktować się tatą. Mężczyzna nie odebrał, dlatego chłopiec wybrał numer 112 i powiedział dyspozytorce, co się stało. 

- Mama ciągle mdleje, leży na podłodze - powiedział Kacper w rozmowie z pracownicą WCPR-u. Chłopiec poinformował ją, że jego mama ma 37 lat i oddycha. Opanowanym głosem odpowiadał na pytania i zastosował się do poleceń operatorki, dzięki czemu służby na czas pomogły 37-latce.

 

Malbork. 6-letni Kacper otrzymał nagrodę za bohaterską postawę

Do domu Kacpra przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze zastali chłopca i 37-latkę leżącą na podłodze. Kobieta została przetransportowana do szpitala. Okazało się, że straciła przytomność z powodu problemów kardiologicznych. 

Komendant Powiatowy Policji w Malborku postanowił wynagrodzić sześcioletniego Kacpra za jego wzorową postawę. Chłopiec otrzymał dyplom "Dla małego bohatera" i plecak szkolny z wyposażeniem, bo we wrześniu zacznie naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej.

Zobacz wideo Jak pomóc osobie, która się dławi?
Więcej o: