W poszukiwania 3,5-letniego chłopca z Nowogrodźca włączył się Rutkowski. Matka dziecka podejrzewa porwanie

Około pięćdziesięciu policjantów i strażaków ponownie przeszukuje najbliższe okolice zaginięcia 3,5-letniego Kacpra z Nowogrodźca na Dolnym Śląsku. Matka chłopca podejrzewa, że został on porwany. W poszukiwania włączył się były detektyw Krzysztof Rutkowski.

Oficer prasowa komendanta powiatowego policji w Bolesławcu aspirant sztabowa Anna Kublik-Rościszewska poinformowała, że po sprawdzeniu w poprzednich dniach dalszego odcinka rzeki Kwisy, w niedzielę funkcjonariusze wrócili do Nowogrodźca. Płetwonurkowie sprawdzili okolice tamy oraz koryto rzeki od Nowogrodźca w kierunku Parzyc. Na tym samym odcinku policjanci przeczesują tereny przyległe, wzdłuż rzeki idą policyjne psy, a strażacy spływają łodzią. Do poszukiwań jest używany także policyjny dron.

Matka chłopca podejrzewa porwanie

Według najbardziej prawdopodobnego scenariusza dziecko wpadło do rzeki, dlatego główna część akcji jest skupiona wokół przeszukiwania dna Kwisy. Jednak służby nie wykluczają innych scenariuszy, dlatego jednocześnie są prowadzone działania operacyjne, które trwają 24 godziny na dobę. Weryfikowane są różne wątki, łącznie z kryminalnymi. W rozmowie z "Super Expressem" matka chłopca wyznała, że podejrzewa porwanie dziecka.

Czy utonął? Nie wiem, nie chcę nawet o tym myśleć. Ale skoro od poniedziałku Kwisa została już tyle razy zbadana i nic nie znaleziono, to zaczynam w to wątpić. Coraz częściej myślę, że Kacperek został porwany

- powiedziała kobieta i dodał, że kilka dni przed zaginięciem Kacpra jej partner i ojciec chłopca przyznał, że boi się kogoś, kto "chce go połamać". Nie wiadomo jednak o kogo chodzi.

Natomiast, jak podaje wrocławska "Gazeta Wyborcza", w poszukiwania chłopca włączył się Krzysztof Rutkowski ze swoją ekipą detektywistyczną. Rutkowski jednak nie bierze pod uwagę możliwości porwania dziecka, a przyjmuje wersję policji, że to jednak woda jest przyczyną zaginięcia dziecka.

Zaginięcie 3,5-letniego Kacpra

Chłopiec zaginął w poniedziałek wieczorem. Był pod opieką ojca na działce w Nowogrodźcu, w pobliżu której przepływa rzeka. Akcja poszukiwacza zaczęła się zaraz po zgłoszeniu zaginięcia. W jej pierwszej fazie przeszukano ponad pięćset hektarów okolicznych terenów w czym brali udział policjanci, strażacy i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Od środy w poszukiwaniach biorą udział policyjni płetwonurkowie. Najpierw przeczesywali rzekę na odcinku od Nowogrodźca do Parzyc, potem od Parzyc do Osiecznicy. W niedzielę wrócili do ponownego przeszukania miejsca, w którym dziecko było widziane po raz ostatni.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?
Więcej o:
Komentarze (81)
W poszukiwania 3,5-letniego chłopca z Nowogrodźca włączył się Rutkowski. Matka dziecka podejrzewa porwanie
Zaloguj się
 • Paweł Bieńkowski

  Oceniono 28 razy 28

  Biedna kobieta w rozpaczy wygaduje niestworzone historię, chociaż na 99% scenariusz podobnych zaginięć jest taki sam... I tu włącza się hiena, która żeruje na ludzkiej tragedii. Rodzina potrzebuje psychologa by zmierzyć się z trauma, a nie hochsztaplera, który te traumę tylko zwiększa drenujące rodzinę z pieniędzy!

 • Sroga Bufetowa

  Oceniono 31 razy 27

  Ten już wokół siebie robi szum. Po co Rutkowski oferuje w takim razie 50 tys nagrody, jeśli uważa że dziecko utonęło? Obrzydliwe i niemoralne. Promuje się przy okazji cudzej tragedii.

 • dj.80

  Oceniono 27 razy 21

  Ta kudłata małpa nie przepuści żadnej okazji, żeby się polansować na cudzym nieszczęściu.
  Za chwilę do akcji wkroczy Jackowski, który będzie wąchał trawę.
  Co za łajzy...

 • june-of-44

  Oceniono 24 razy 20

  Rozumiem że włączenie się do poszukiwań detektywa Rutkowskiego polega na tym, że osobiście nurkuje w Kwisie? Z tą swoją debilną fryzurą....

 • nador

  Oceniono 22 razy 18

  Rutkowski to nie detektyw tylko podsądny. Ten cwany zomowiec z kwadratową główką zawsze się podłącza pod głośne akcje. Policjanci go nienawidzą i kiedyś wyrównają z nim rachunki, czego im serdecznie życzę.

 • elq_1

  Oceniono 17 razy 17

  "Rutkowski w akcji"
  Ciągle są naiwniacy, wierzący w tego świra?

 • 0roman0

  Oceniono 19 razy 11

  Co tu dywagować. Z tego co wcześniej podano wyłania się jasny obraz zdarzenia. Ojciec na działce popijał ze znajomkiem a dziecko pozostawione samo sobie podeszło do wody, wpadło i ...
  Teraz gdy dotarło że "tatuś" może beknąć zaczęli wymyślać coraz to bardziej dziwne historie. I na dodatek Rutkowski. Czyli będziemy mieć kabaret.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX