Pogoda na weekend 2-3 maja. Więcej chmur i deszczu w majówkę

Prognoza pogody na weekend 2-3 maja. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, prognozowane są przelotne opady deszczu. Większe rozpogodzenia jedynie na północy i zachodzie kraju.
Zobacz wideo Deszcz i mgła na S8. Policjanci zatrzymali kierowcę, który w takich warunkach jechał aż 180 km/h

W pierwszy majowy weekend meteorolodzy przewidują deszcz i burze. Temperatura utrzyma się z kolei na poziomie od 12 do 19 stopni.

Pogoda na sobotę 2 maja. Burze w południowej i zachodniej Polsce

Najniższa temperatura zapowiadana jest dziś w województwie warmińsko-mazurskim, gzie będzie maksymalnie 14 stopni. W Szczecinie, Gdańsku, Bydgoszczy i Łodzi termometry pokażą około 15 stopni. Jeden stopień więcej prognozowany jest w województwach lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim i śląskim. W Warszawie i Kielcach około 17 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców województwa lubelskiego i podkarpackiego, gdzie będzie 19 stopni oraz podlaskiego i małopolskiego, gdzie synoptycy przewidują 18 stopni.

Rano w większości kraju przewidywane są duże rozpogodzenia. W drugiej części dnia zacznie pojawiać się więcej chmur, a wraz z nimi opady deszczu. Najbardziej intensywne opady zapowiadane są dla północnej i zachodniej Polski. W województwach lubuskim, wielkopolskim, świętokrzyskim i małopolskim prognozowane są także burze. Wiatr na ogół umiarkowany.

Pogoda na niedzielę 3 maja. Zapowiadany jest niewielki spadek temperatury

Troszkę chłodniej będzie w niedzielę 3 maja. Tylko 12 stopni w ciągu dnia pokażą termometry w Katowicach, Krakowie i Kielcach. Jeden stopień więcej zapowiadany jest w województwach opolskim, dolnośląskim, łódzkim i pomorskim. Najwyższa temperatura, 15 stopni, przewidywana jest w Warszawie. W pozostałych regionach: w województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, podkarpackim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim, będzie 14 stopni.

O wiele więcej chmur pojawi się nad Polską w niedzielę. Zachmurzenie umiarkowane i duże będzie utrzymywać się do wieczora. W całym kraju będzie też padać. Burze zapowiadane są w województwach lubuskim, wielkopolskim, łódzkim i dolnośląskim. Wiatr umiarkowany, na południowym-zachodzie przewidywane są silniejsze porywy.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: