Nowogrodziec. Wznowiono poszukiwania trzyletniego Kacpra. "To jedna z najtrudniejszych akcji"

Policja i inne służby biorące udział w poszukiwaniu trzyletniego Kacpra Błażejowskiego wznowiły akcję. To czwarty dzień poszukiwań chłopca. Funkcjonariusze z Bolesławca twierdzą, że utonięcie jest najbardziej prawdopodobną hipotezą.

Poszukiwania trzyletniego Kacpra Błażejowskiego z Nowogrodźca (woj. dolnośląskie) zostały przerwane po zmroku i wznowione o 9 rano. W środę 29 kwietnia w akcji brali udział m.in. płetwonurkowie wyspecjalizowani w prowadzeniu poszukiwań pod wodą. Z ustaleń reportera RMF FM Mateusza Czmiela wynika, że 50 kontrterrorystów prowadziło akcję przez 12 godzin bez przerwy. Policjanci z Bolesławca twierdzą, że dziecko najprawdopodobniej utonęło, postanowiono więc obniżyć poziom wody w rzece Kwisie, do której mógł wpaść Kacper. 

- Z uwagi na to, że jest to rzeka, jest to żywioł, te poszukiwania są bardzo trudne. To jedne z najtrudniejszych, jak opowiadają płetwonurkowie. Na dnie znajduje się bardzo dużo różnych przeszkód, w postaci konarów, gałęzi, co bardzo spowalnia pracę - powiedziała rzeczniczka bolesławieckiej policji Anna Kublik-Rościszewska, której słowa cytuje portal rmf24.pl

Poszukiwania trzyletniego Kacpra trwają od poniedziałku, ale do tej pory nie przyniosły żadnego rezultatu. Służby wykorzystały w akcji m.in. psy tropiące, łodzie z sonarami, policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną i drona. Mimo to nie znaleziono żadnego śladu zaginionego chłopca. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Zaginięcie Kacpra Błażejowskiego

Przypomnijmy, że Kacper Błażejowski zaginął w poniedziałek 27 kwietnia. Policja przyjęła zgłoszenie w tej sprawie przed godziną 19. W chwili zaginięcia chłopcem zajmował się jego ojciec, który był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany przez Prokuraturę Rejonową w Bolesławcu. Usłyszał zarzut narażenia swojego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Więcej o:
Komentarze (28)
Nowogrodziec. Wznowiono poszukiwania trzyletniego Kacpra. "To jedna z najtrudniejszych akcji"
Zaloguj się
 • pandzik

  Oceniono 14 razy 12

  Na wp 99proc internautów broni ojca. Argumentują że stracil dziecko a jeszcze go oskarżają... W jakim my świecie żyjemy? Los dziecka mają w dudzie....

 • ostatni_polski_patriota

  Oceniono 13 razy 9

  "W chwili zaginięcia chłopcem zajmował się jego ojciec, który był pod wpływem alkoholu"
  Nie ma słów w języku ludzi cywilizowanych...

 • fctheduck

  Oceniono 4 razy 4

  Szkoda dzieciaka, nieważne, że rodzice to patologia. Tylko co tam robiło 50 antyterrorystów? Aż taka niebezpieczna okolica?

 • elenem

  Oceniono 10 razy 4

  Szkoda dziecka. Ale tak to jest jak się patologia rozmnaża.... pijacko manelarska ciemnota.

 • hiperon59b

  Oceniono 2 razy 2

  Podobno ojciec tego chłopca był poszukiwany przez policję bo nie stawił się do więzienia. I pomyśleć gdyby nie zaginięcie tego dziecka to mógłby dalej chodzić po wolności i nikt by go nie ruszał. A z drugiej strony, gdyby policja działała profesjonalnie i wcześniej namierzyła tego gostka to on nie zabrał by tego dziecka na tą nieszczęsną działkę i chłopak by żył. Życie jednak jest pełne zaskakujących i niezrozumiałych zdarzeń.

 • artur0121

  Oceniono 4 razy 2

  Współczuję rodzicom i trzymam kciuki za to żeby się odnalazł caly i zdrowy...
  P.S jak czytam niektóre komentarze... ludzie to debile.

 • alpepe

  Oceniono 4 razy 2

  A może śliski kocyk był w akcji i w rzece ciała nie ma?

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 1 raz 1

  "50 kontrterrorystów prowadziło akcję"

  A przemytnicy wieźli antybandę ukrytą w antybasie.

 • bkjmicig

  Oceniono 5 razy 1

  Kolejny dzielny tatuś. I to ma prawa wyborcze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX