Żelków. Śmiertelne potrącenie 17-latka, który jechał na hulajnodze

W środę w Żelkowie na Mazowszu doszło do tragicznego wypadku. 17-latek jadący na hulajnodze nagle wjechał pod samochód osobowy.

Jak podaje "Tygodnik Siedlecki" do wypadku doszło w środę 29 kwietnia w miejscowości Żelków pod Siedlcami na Mazowszu. Droga wojewódzka numer 803, na której doszło do zdarzenia, była zablokowana przez klika godzin.

Tragiczny wypadek w Żelkowie na Mazowszu. Nie żyje 17-latek

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, komisarz Agnieszka Świerczewska przekazała, że 17-latek poruszał się hulajnogą po ścieżce rowerowej. Z nieustalonych jeszcze przyczyn nastolatek wjechał pod samochód osobowy, którym kierował 24-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego.

Mimo reanimacji nie udało się uratować życia poszkodowanego. Przez kilka godzin na miejscu trwały prace prowadzone przez policjantów, w związku z czym droga DW 803 została zablokowana.

Z informacji portalu se.pl wiadomo, że kierowca był trzeźwy. Okoliczności wypadku zbada teraz Prokuratura Rejonowa w Siedlcach.

Zobacz wideo

"Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o więcej wyobraźni i poszanowania przepisów. Kierujących prosimy o dostosowywanie prędkości do warunków na drodze. Pieszych o więcej zdrowego rozsądku i wyobraźni podczas korzystania z dróg, a najważniejsze to pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze i że każdy z nas cało i bezpiecznie chce dotrzeć do celu" - zaapelowano w komunikacie KMP w Siedlcach.

Więcej o:
Komentarze (60)
Żelków. Śmiertelne potrącenie 17-latka, który jechał na hulajnodze
Zaloguj się
 • agata781

  Oceniono 18 razy 12

  Kilka dni temu,w mojej miejscowości,dzieciak na rowerze bez zatrzymywania się,wjechał na przejście dla pieszych.Przejście bez "pasa przejazdowego dla rowerzystów"-żeby była jasność.Efekt?Histeria matki,rozwalona głowa i najprawdopodobniej złamana ręka +szok u kierowcy samochodu.Może dzieciak i matka wyciągną z tego naukę na przyszłość...

 • andi113

  Oceniono 13 razy 11

  Skoro swojego czasu jakiś dorosły pajac zasuwał hulajnogą po ekspresówce, to trudno wymagać od 17latka większej rozwagi

 • hellk

  Oceniono 10 razy 8

  Ale to była hulajnoga czy jeden ze skuterów nazywanych hulajnogami żeby legalnie pędzić pieszych z chodników?

 • monikaaleksandra

  Oceniono 21 razy 7

  Słuchawki na uszach i jazda. Dlaczego policja nie karze mandatami za ten brak wyobraźni?

 • rasta-mw

  Oceniono 11 razy 5

  Na te hulajnogi to powinni zrobić jakieś "prawo jazdy", niestety wielu użytkowników tych jeździdełek totalnie olewa podstawowe zasady ruchu drogowego, a niektóre z tych hulajnóg są naprawdę szybkie, przez co niebezpieczne.

 • ciemna_materia

  Oceniono 8 razy 4

  Policja zajęta kwarantanną to rodacy dają radę i na drzwiach od stodoły 120 po osiedlu. Polska to kraj bardzo bogaty szczególnie w bezrefleksyjnych bezmózgów na wszelakich kołach i bez.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX