Pogoda na dziś - poniedziałek 4 maja. W całej Polsce słoneczny poranek, a później opady deszczu

Pogoda na dziś - poniedziałek 4 maja. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców południowo-zachodniej Polski. W większości regionów termometry pokażą z kolei 15 stopni.
Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

W poniedziałek synoptycy zapowiadają większe rozpogodzenia, zwłaszcza na północy kraju. Po południu jednak prognozowane są przelotne opady.

Temperatura. Dziś od 12 do 16 stopni

Najniższa temperatura prognozowana jest w dla Podlasia oraz Warmii i Mazur. W tych regionach będzie maksymalnie 12 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Gdańsku i Lublinie. W większości kraju będzie 15 stopni: dotyczy to województw zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Najwyższa temperatura, 16 stopni, zapowiadana jest w Zielonej Górze, Wrocławiu i Opolu.

Pogoda na dziś - poniedziałek 4 majaPogoda na dziś - poniedziałek 4 maja gazeta.pl

Opady. Więcej zachmurzeń i deszczu w drugiej części dnia

W poniedziałek rano w całym kraju prognozowane są duże rozpogodzenia. Później pojawi się więcej chmur. Brak opadów zapowiadany jest jedynie dla województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. W pozostałych regionach przewidywany jest przelotny deszcz. W województwie lubelskim meteorolodzy ostrzegają także przed burzami. W większości kraju wiatr słaby, jedynie na północy i zachodzie umiarkowany.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: