Nowogrodziec. Wznowiono poszukiwania trzyletniego Kacpra Błażejowskiego

W środę o poranku policja wznowiła poszukiwania trzyletniego Kacpra Błażejowskiego z Nowogrodźca (woj. dolnośląskie). Chłopiec zaginął w poniedziałek 27 kwietnia. Niewykluczone, że wpadł do rzeki. Wtorkowa akcja nie przyniosła rezultatów.

Rodzina Kacpra Błażejowskiego zgłosiła zaginięcie dziecka w poniedziałek przed godziną 19. W poszukiwania chłopca zaangażowali się m.in. policjanci z Bolesławca oraz płetwonurkowie. W chwili zaginięcia trzyletni Kacper przebywał z ojcem na działce w pobliżu rzeki Kwisa. Mężczyzna był nietrzeźwy.

Poszukiwania trzyletniego Kacpra. Dodatkowe jednostki policji 

Akcja poszukiwawcza, która trwa od poniedziałku wieczór, nie przyniosła rezultatów - w dalszym ciągu nie odnaleziono śladów małego chłopca. Reporterka Radia ZET Grażyna Wiatr poinformowała na Twitterze, że o poranku w środę 29 kwietnia policja wznowiła poszukiwanie dziecka. Na miejscu, w którym po raz ostatnio widziano Kacpra, pracują policjanci z Warszawy i Śląska.

"Przyjechały jednostki z Warszawy i Śląska, jest skuter wodny i sprzęt do sprawdzania rzeki. Noc nie przyniosła nowych śladów" - relacjonuje Grażyna Wiatr.

Nowogrodziec. Poszukiwania trzyletniego Kacpra Błażejowskiego

W szczytowym momencie poszukiwań w akcji brało udział ok. 200 osób. Policja i inne służby wykorzystywały m.in. psy tropiące, drona, śmigłowiec z kamerą termowizyjną oraz łodzie z sonarami. 

- Dzisiaj dwukrotnie odcinek od Nowogrodźca do Parzyc został sprawdzony łodziami z sonarami. Strażacy w skafandrach brodzili i bosakami ratowniczymi sprawdzali wszystkie miejsca. Człowiek nie byłby w stanie tamtędy przepłynąć - opisywał wtorkowe działania służb Andrzej Śliwowski, komendant straży pożarnej w Bolesławce, w rozmowie z RMF FM.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?
Więcej o: