Pogoda na majówkę. IMGW: Początek miesiąca chłodny i deszczowy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że majówka będzie deszczowa. Przelotne opady odnotujemy w całym kraju, lokalnie wystąpią także burze. Temperatura nie wzrośnie powyżej 19 stopni Celsjusza.
Zobacz wideo Ekspert: Pod względem zasobów wodnych Polska jest jak Egipt

Pogoda na majówkę. IMGW prognozuje deszcz. Najwięcej słońca w niedzielę

Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że pierwszy dzień majówki będzie deszczowy i chłodny. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 13 stopni na Pomorzu Zachodnim do 19 stopni na Opolszczyźnie i Górnym Śląsku. W całym kraju wystąpią przelotne opady deszczu, a w okolicach Szczecina także burze. Najwięcej słońca zobaczą mieszkańcy zachodniej części kraju. Tego dnia będzie wiał słaby wiatr o prędkości 3-4 m/s.

W sobotę warunki atmosferyczne będą podobne. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 11 stopni w Jeleni Górze do 17 stopni w Rzeszowie, Lublinie i Warszawie. Uczucie chłodu będzie wzmagał umiarkowany wiatr osiągający prędkość do 5 m/s. Dla wszystkich regionów prognozuje się duże zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Najwięcej przejaśnień odnotujemy w województwach nadmorskich oraz na Kujawach i Mazowszu.

W niedzielę będzie więcej przejaśnień, ale przelotne opady deszczu i tak wystąpią na terenie całego kraju. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 10 stopni w Gdańsku do 16 stopni w Opolu, Katowicach i Krakowie. Wiatr będzie wiał z prędkością 4-7 m/s. Najmocniej wiać będzie w okolicach Gdańska, Katowic, Kielc i Rzeszowa. 

Więcej o: