Pogoda na dziś - czwartek 30 kwietnia. Sporo deszczu w północnych i zachodnich województwach

Pogoda na dziś - czwartek 30 kwietnia. Większych opadów deszczu mogą spodziewać się mieszkańcy zachodniej i północnej Polski. Meteorolodzy nie przewidują na dziś burz.
Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

W czwartek w Polsce możemy spodziewać się bardziej zrównoważonych temperatur. Będzie to maksymalnie od 11 stopni na północy, do 18 stopni na południu kraju.

Temperatura. Najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców północnej Polski

W czwartek najniższa temperatura zapowiadana jest w Gdańsku. Tam przewidywanych jest maksymalnie 11 stopni. Trochę cieplej będzie na Pomorzu Zachodnim - około 14 stopni. W województwach kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podkarpackim termometry pokażą 15 stopni. W Białymstoku, Kielcach, Łodzi, Poznaniu i Zielonej Górze będzie 16 stopni, a w Warszawie i Lublinie 17 stopni. Najcieplejszy dzień, z temperaturą do 18 stopni, czeka mieszkańców województwa dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego.

Pogoda na dziś - czwartek 30 kwietnia.Pogoda na dziś - czwartek 30 kwietnia. gazeta.pl

Opady. Więcej rozpogodzeń w centrum i na południu kraju

W czwartek rano deszcz pojawi się jedynie na wschodzie kraju: w województwach podlaskim, lubelskim i podkarpackim. W centrum i na południu możliwe większe rozpogodzenia. W drugiej części dnia od zachodu zacznie przemieszczać się kolejny deszczowy front. Przyniesie on opady w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim i śląskim, a później też w województwach kujawsko-pomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim. Wiatr słaby, na zachodzie bardziej umiarkowany.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: