Pogoda na dziś - środa 29 kwietnia. Deszcz w całej Polsce, lokalnie też burze z gradem

Pogoda na dziś - środa 29 kwietnia. Meteorolodzy wydali ostrzeżenia dla sześciu województw przed burzami, podczas których zapowiadany jest silny wiatr i intensywne opady deszczu. Lokalnie pojawi się także grad.
Zobacz wideo Debata prezydencka. Woda

W środę czekają nas duże różnice temperatur. Na północy kraju, a dokładniej na Pomorzu, temperatura maksymalna zapowiadana jest na 9 stopni. Tymczasem na Podkarpaciu i w Małopolsce będzie około 24 stopni.

Temperatura. Dziś od 9 do 24 stopni

Najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców północnej i zachodniej Polski. W Gdańsku i Szczecinie będzie kolejno 9 i 10 stopni. Trochę cieplej będzie w województwach warmińsko-mazurskim i kujawsko-pomorskich: tam 11 i 13 stopni. Na Podlasiu prognozowanych jest 14 stopni, w Wielkopolsce 15 stopni, a na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej maksymalnie 17 stopni. W pozostałych regionach będzie cieplej. 20 stopni przewidywanych jest w Warszawie, a 21 stopni w Łodzi i Opolu. Równie ciepło będzie w województwach śląskim, świętokrzyskim i lubelskim. Tam około 23 stopni. Najcieplejszy dzień prognozowany jest w Małopolsce i na Podkarpaciu - tam maksymalnie 24 stopnie.

Pogoda na dziś - środa 29 kwietnia.Pogoda na dziś - środa 29 kwietnia. gazeta.pl

Opady. Dziś w całym kraju spadnie deszcz

W pierwszej części dnia większe rozpogodzenia możliwe są jedynie na południu kraju. Od zachodu zacznie nadciągać zachmurzenie duże i umiarkowane. W całej Polsce przewidywane są dziś opady deszczu. Po południu w województwach łódzkim, mazowieckim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim zapowiadane są burze. Wiatr umiarkowany, w trakcie burz silniejsze porywy dochodzące do 60 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed burzami i gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla sześciu województw. Alert dotyczący burzy obowiązuje w województwie łódzkim. W województwach mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim ostrzeżenie dotyczy burz z gradem. W trakcie nawałnic należy spodziewać się silnych porywów wiatru oraz intensywnych opadów deszczu do 10-20 mm.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o:
Komentarze (11)
Pogoda na dziś - środa 29 kwietnia. Deszcz w całej Polsce, lokalnie też burze z gradem
Zaloguj się
 • klimbimp

  Oceniono 3 razy 3

  Niech pada. Jak nie będzie deszczu, to będzie susza. Tak powiedział nasz światły Prezydęt. A ja mu wierzę. Bo jak tu nie wierzyć zdrojowi mądrości wszelakiej?

 • wooki74

  Oceniono 4 razy 2

  NAreszcie! Niech leje z tydzien!

 • odowk

  Oceniono 2 razy 2

  Niech pada. Ziemia odetchnie.

  Grillowe kretynki nie wierzą, że brak deszczu to kataklizm. Tylko im potrzebne czipsy, piwo, kaszanka i kubeł do rzygania.

 • mietekwolf

  Oceniono 1 raz 1

  Minęło południe i ani kropli na północy śląskiego . Na polach suchy pył, a nie ziemia.
  Od kilku ostatnich lat obserwuję nad Polską chmury deszczowe , z których niestety nic nie pada. Co się porobiło ? Gdzie się podziały dawne kilkudniowe opady deszczu ?

 • jar_i_mir

  Oceniono 1 raz 1

  Świetnie. Według prognozy u nas spadnie dzisiaj 6 mm deszczu. W sumie. Chyba wrócę wcześniej z pracy żeby ponton szykować.

 • xinfx

  Oceniono 3 razy 1

  Może wreszcie spadnie w północnym Lubelskim, najlepiej gwałtowna burza z piorunami i potężna ulewa. Czemu ciągle nas omijają...

 • zgred151

  0

  Jezeli dzis sroda to u mnie slonecznie i 2 male chmurki na niebie

 • jane1942

  Oceniono 3 razy -1

  Problem z głosowaniem. Kandydaci nie przedstawili programów. Kampania wyborcza do niczego. Ogólniki i uśmieszki to mało. I jak tu głosować. Masz pomysł?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX