Szczytno. Rozpędzony samochód wjechał w wózek z bliźniętami. Dzieci są w ciężkim stanie

Półtoraroczne bliźnięta zostały ciężko ranne w wypadku, do którego doszło nieopodal przejścia dla pieszych w Szczytnie. W zdarzeniu poszkodowana została także opiekunka, która w tym czasie zajmowała się dziećmi.

Jak podaje portal szczytno.wm.pl do wypadku doszło w sobotę 25 kwietnia w godzinach popołudniowych. Rozpędzony samochód wjechał na przejście dla pieszych na ulicy Władysława IV w Szczytnie w województwie warmińsko-mazurskim.

Wypadek przy przejściu dla pieszych w Szczytnie. Potrącone półtoraroczne bliźniaki

29-letni kierujący stracił panowanie nad samochodem i uderzył w czekającą na przejście przez jezdnię opiekunkę. Następnie auto uderzyło w wózek dziecięcy, w którym znajdowały się półtoraroczne bliźnięta. Prędkość pojazdu była tak duża, że samochód następnie staranował ogrodzenie i zatrzymał się dopiero po uderzeniu w budynek mieszkalny.

Wszyscy poszkodowani w wypadku trafili do szpitala w Olsztynie. Jeden z chłopców musiał być przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Stan bliźniaków jest bardzo ciężki, chłopcy mają poważne urazy wielonarządowe.

Kierowca samochodu został zatrzymany przez policję. W momencie wypadku 29-latek był trzeźwy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja pod nadzorem prokuratora.

Zobacz wideo Ełk. Sygnalizator uratował mężczyznę przed kolizją z samochodem
Więcej o: