Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym. Wyznaczono 10 tys. zł nagrody za wskazanie podpalacza

Nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych za wskazanie podpalacza - wyznaczył ją dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego Andrzej Grygoruk. Jak mówi, w tym roku było już kilkanaście podpaleń.

Andrzej Grygoruk podkreślił, że największy od wielu lat pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym to efekt podpalenia łąk. Grygoruk dodał, że aby wyjawić tożsamość podpalacza, wystarczy zadzwonić do przedstawicieli parku, a nawet na jego telefon komórkowy.

- Wyznaczam nagrodę 10 tys. zł dla tego, kto takiego podpalacza wskaże, bo tych pożarów już było tutaj 12, szczególnie na terenie gminy Sztabin. Jeżeli ktoś coś wie, proszę zgłaszać informację do mnie na telefon komórkowy. Jeżeli tego podpalacza ujmiemy, to nagroda będzie dla tego, kto podpalacza wskaże - powiedział, cytowany przez Radio Białystok.

Na stronie parku nie podano numeru telefonu do dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego. Udostępniono za to numery do sekretariatu Andrzeja Grygoruka: 857 380 620 oraz 857 383 000.

Nagroda za wskazanie podpalacza w Biebrzańskim Parku Narodowym 

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym wybuchł tydzień temu w niedzielę. Od tego czasu walczyło z nim kilkuset strażaków z całej Polski, spłonęło około pięć i pół tysiąca hektarów. Andrzej Grygoruk przekazał, że teraz sytuacja jest już opanowana, a obecnie trwa dogaszenie pojedynczych ognisk pożaru.

Strażacy z pracownikami Parku cały czas patrolują pogorzelisko. Decyzja o tym, kiedy strażacy zakończą akcję, może zapaść w poniedziałek.

Zobacz wideo Debata prezydencka. Energia
Więcej o: