Ostrów Mazowiecka: nadleśnictwo zakazało wstępu do lasu. Za złamanie zakazu 500 zł mandatu

Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka wprowadziło zakazało wstępu do lasu we wszystkich leśnictwach. Zakaz wprowadzono do odwołania ze względu na wysoki stopień zagrożenia pożarowego. W piątek podobna decyzja zapadła w Nadleśnictwie Świeradów.

Nadleśnictwo poinformowało, że tak niska wilgotność utrzymuje się w lasach od 21 kwietnia. Od niedzieli zakazem objęte zostały leśnictwa: Trynosy, Grudzie, Kalinowo, Biel, Nagoszewka, Turka, Antonowo, Orło, Osuchowa, Nowiny i Brzostowa - wszystkie, które nadzoruje nadleśnictwo w Ostrowi.

Zobacz wideo Debata prezydencka. Woda

Ostrów Mazowiecka: nadleśnictwo zakazało wstępu do lasu

W piątek zakaz wstępu do lasu wydało również Nadleśnictwo Świeradów w województwie dolnośląskim. Obowiązuje on w leśnictwach: Platerówka, Przylesie i Lubań - do 30 kwietnia. Jak informują Lasy Państwowe, był to pierwszy wydany w tym roku zakaz wstępu do lasu z powodu zagrożenia pożarowego.

Za złamanie zakazu grozi mandat w wysokości 500 złotych.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra środowiska z 2006 roku, zakaz wstępu do lasu wprowadza się przy trzecim stopniu zagrożenia pożarowego, jeśli przez pięć kolejnych dni wilgotność ściółki mierzona o godzinie 9 będzie niższa niż 10 procent.

Przypomnijmy, że lasy zostały dopiero co otwarte - w poniedziałek 20 kwietnia zniesiono ograniczenia dotyczące wstępu do lasów i parków, które zostały wprowadzone z powodu epidemii koronawirusa.

Więcej o: