Pogoda na dziś - poniedziałek 27 kwietnia. Dużo słońca w całym kraju

Pogoda na dziś - poniedziałek 27 kwietnia. Meteorolodzy przewidują bardzo słoneczny dzień dla mieszkańców południowej Polski. W pozostałych regionach będzie więcej chmur, ale w większości kraju nie będzie padać.
Zobacz wideo Sprawdź, czym oddychasz. Aplikacje smogowe, które warto mieć na smartfonie

W poniedziałek niewielkie opady prognozowane są jedynie na Pomorzu i Kujawach. W pozostałych regionach nie spadnie ani jedna kropla deszczu.

Temperatura. Dziś od 14 do 20 stopni

Najniższa temperatura prognozowana jest dla Gdańska i Białegostoku, gdzie będzie kolejno 14 i 15 stopni. W województwie mazowieckim i lubelskim zapowiadanych jest 16 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Szczecinie i Rzeszowie, a dwa stopnie więcej w Bydgoszczy. W województwach lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim i śląskim będzie maksymalnie 19 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Wrocławia i Opola - tam około 20 stopni.

Pogoda na dziś - poniedziałek 27 kwietniaPogoda na dziś - poniedziałek 27 kwietnia gazeta.pl

Opady. Kolejny dzień z dużymi rozpogodzeniami

W poniedziałek w całej Polsce prognozowane jest ponownie niemal bezchmurne niebo. Tylko w zachodnich i północnych regionach może pojawiać się więcej chmur. Przelotne opady deszczu przewidywane są w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim. Na pozostałym obszarze nie będzie padać. Wiatr na ogół słaby, bardziej umiarkowane porywy zapowiadana są w zachodniej części kraju.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: