Pogoda na dziś - piątek 24 kwietnia. Przelotny deszcz na wschodzie kraju

Pogoda na dziś - piątek 24 kwietnia. Rano w całej Polsce prognozowane są duże rozpogodzenia. Więcej chmur zacznie pojawiać się na niebie w godzinach popołudniowych.
Zobacz wideo Sposób na powodzie? Miasta, które wchłaniają wodę

W piątek w kilku głównie wschodnich województwach przewidywane są przelotne opady deszczu. Lokalnie mogą pojawić się także burze.

Temperatura. Najwyższa temperatura w południowo-zachodniej części kraju

Najniższa temperatura prognozowana jest w piątek dla Pomorza - tam będzie maksymalnie 15 stopni. Dwa stopnie więcej pokażą termometry w Łodzi i Lublinie. W województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, świętokrzyskim i podkarpackim będzie 18 stopni. W Poznaniu, Katowicach i Krakowie około 19 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Dolnego Śląska. Tu meteorolodzy przewidują 21 stopni. W Opolu i Zielonej Górze będzie z kolei około 20 stopni.

Pogoda na dziś - piątek 24 kwietnia.Pogoda na dziś - piątek 24 kwietnia. gazeta.pl

Opady. Więcej deszczu spadnie na wschodzie kraju

Początkowo zachmurzenie będzie małe, jednak w ciągu dnia zacznie wzrastać do umiarkowanego i miejscami dużego. Przelotne opady deszczu zapowiadane są w województwach lubuskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, lubelskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. Lokalnie możliwe są także burze. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i podczas burz bardziej porywisty. W nocy w Tatrach możliwe są niewielkie opady śniegu.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: