Pogoda na dziś - czwartek 23 kwietnia. W południowo-zachodniej Polsce będzie nawet 21 stopni

Pogoda na dziś - czwartek 23 kwietnia. Tylko na Pomorzu temperatura maksymalna wyniesie około 12 stopni. W pozostałych regionach będzie znacznie cieplej: od 17 do 21 stopni.
Zobacz wideo Piróg: Małe kroki są super, ale nie w momencie, gdy jesteśmy w rozpędzonym pociągu

W czwartek czeka nas kolejny słoneczny dzień bez jakichkolwiek opadów. Deszcz powinien pojawić się jednak w piątek, co podczas trwającej w Polsce suszy, jest dobrą wiadomością.

Temperatura. Najwyższa temperatura we Wrocławiu i Opolu

Najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców Pomorza, gdzie w ciągu dnia będzie maksymalnie 12 stopni. W pozostałych regionach temperatura będzie już wyższa. 17 stopni prognozowanych jest w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim i świętokrzyskim. 18 stopni będzie z kolei w Bydgoszczy, Warszawie, Łodzi, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Szczecinie i Poznaniu. Najwyższa temperatura przewidywana jest w południowo-zachodniej Polsce. W Zielonej Górze będzie 20 stopni, a we Wrocławiu i Opolu około 21 stopni.

Pogoda na dziś - czwartek 23 kwietniaPogoda na dziś - czwartek 23 kwietnia gazeta.pl

Opady. Bezchmurne niebo nad Polską

Przez cały czwartek w całej Polsce prognozowane jest niemal bezchmurne niebo. W żadnym regionie nie będzie dziś padać. Wiatr na ogół słaby, jedynie na Pomorzu i wschodnich krańcach kraju możliwe są jego umiarkowane porywy. Lokalnie na wschodzie przewidywane są też przymrozki. W niektórych miejscach temperatura przy gruncie może spaść do -1 stopnia.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: