Pogoda na dziś - środa 22 kwietnia. Kolejny ciepły i słoneczny dzień

Pogoda na dziś - środa 22 kwietnia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami. Obowiązują one w północnej i południowo-wschodniej Polsce.
Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

W środę meteorolodzy zapowiadają kolejny słoneczny i suchy dzień. Umiarkowane zachmurzenie we wschodniej i południowej Polsce nie przyniesie żadnych opadów deszczu.

Temperatura. Najwyższa temperatura będzie dziś w Szczecinie i Bydgoszczy

Najniższa temperatura prognozowana jest dla Pomorza, gdzie będzie maksymalnie 12 stopni. W województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim i łódzkim termometry pokażą 15 stopni. Jeden stopień więcej zapowiadany jest w Warszawie, Poznaniu, Zielonej Górze, Opolu, Katowicach i Krakowie. Najcieplejszy dzień przewidywany jest w województwie zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim, gdzie będzie 18 stopni oraz na Dolnym Śląsku - tam około 17 stopni.

Pogoda na dziś - środa 22 kwietnia.Pogoda na dziś - środa 22 kwietnia. gazeta.pl

Opady. Nie będzie dziś padać

Słabe i umiarkowane zachmurzenie pojawi się w całej Polsce, omijając jedynie północną część kraju. Przez większość czasu możemy jednak liczyć na duże przejaśnienia. Środa będzie kolejnym dniem, gdzie według prognoz nie spadnie ani jedna kropla deszczu. Wiatr słaby i umiarkowany.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Alerty dotyczące przymrozków

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. W regionach tych prognozowane są przymrozki. Na północy i wschodzie temperatura spadnie do -2 i -3 stopni, a na południu do nawet -5 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: