Pogoda na dziś - wtorek 21 kwietnia. Poranne przymrozki niemal w całym kraju

Pogoda na dziś - wtorek 21 kwietnia. Meteorolodzy zapowiadają umiarkowane i duże zachmurzenia jedynie dla wschodniej i centralnej Polski. Niestety nigdzie nie będzie padać.
Zobacz wideo Polska wysycha. Za niecałe 100 lat kraj może być stepem

We wtorek najwyższa temperatura czeka mieszkańców południowo-zachodniej Polski. Nad ranem i wieczorem w większości regionów prognozowane są jednak przymrozki.

Temperatura. Dziś od 12 do 16 stopni

Najcieplejszy dzień zapowiadany jest dla mieszkańców Wrocławia i Opola - tam będzie około 16 stopni. Jeden stopień mniej pokażą termometry w województwach lubuskim, zachodniopomorskim i mazowieckim. Najniższa temperatura, 12 stopni, prognozowana jest dla Pomorza. Trochę cieplej będzie w Białymstoku, Kielcach, Łodzi, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie. Tu meteorolodzy przewidują maksymalnie 13 stopni. W pozostałych regionach: województwie kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i lubelskim będzie 14 stopni.

Pogoda na dziś - wtorek 21 kwietniaPogoda na dziś - wtorek 21 kwietnia gazeta.pl

Opady. W większości kraju będzie bardzo słonecznie

Bardzo duże rozpogodzenia czekają mieszkańców północno-zachodniej, zachodniej i południowej Polski. Na wschodzie i w centrum pojawiać się będą umiarkowane i duże zachmurzenia. W żadnym regionie nie będzie padać. Wiatr umiarkowany, nad morzem oraz na południowym zachodzie okresami bardziej porywisty. Na Kaszubach rano może pojawić się mgła, która ograniczy widoczność do 300 metrów.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Alerty dla niemal całego kraju

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wydał ostrzeżeń dla województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i opolskiego. W pozostałych regionach obowiązują alerty pierwszego stopnia dotyczące przymrozków. W nocy i nad ranem temperatura spadnie do nawet -4 stopni przy gruncie.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: