W Gdyni i Lublinie już są, w Warszawie trwa wielkie odliczanie. Wykluwają się małe sokoły [WIDEO]

Pierwszy maluch w sezonie przyszedł na świat w Gdyni, niedługo potem kolejne młode wykluły się w Lublinie. W Polsce trwa sezon lęgowy sokołów wędrownych, a wszystko - jak co roku - można oglądać online. Wielkie odliczanie odbywa się w Warszawie - lada dzień mają się wykluć sokoły mieszkające na 43. piętrze Pałacu Kultury i Nauki.

"Jest pierwszy maluch w tym sezonie. Brawo Gdynia, brawo Bryza", "Lublin przywitał nas niespodzianką. Są już dwie białe puchate kulki" - relacjonują przedstawiciele Stowarzyszenia Na Rzecz Dzikich Zwierząt Sokół. W sieci opisują, jak w kolejnych polskich miastach na świat przychodzą małe sokoły wędrowne.

Zobacz wideo Skąd do nas wracają bociany?

Sokoły przychodzą na świat. Transmisje można oglądać w domu

Transmisje, na których można obserwować życie sokołów, biją rekordy pomyślności. Kamery internetowe są zainstalowane w 15 polskich miastach - m.in. w Warszawie, Gdańsku, Włocławku, Gdyni, Toruniu, Wałbrzychu czy Lublinie. W Gdyni na kamerze udało się zarejestrować m.in. pierwsze karmienie. "W dwóch kolejnych jajkach są już dziurki, zaraz będą następne klucia. Oglądajcie online, może sami zobaczycie, jak mały sokół przychodzi na świat?" - czytamy na Facebooku stowarzyszenia.

W Warszawie sokoły Franek i Giga, które miały już młode w ubiegłych latach, wysiadują cztery jaja - trwa odliczanie, bo do klucia pozostał już tylko jeden dzień.

Wszystkie transmisje online z podziałem na miasta są dostępne pod TYM adresem.

Więcej o: