Ewa Żarska nie żyje. Dziennikarka śledcza Polsatu i autorka książki o Trynkiewiczu zmarła w wieku 45 lat

W wieku 45 lat zmarła Ewa Żarska - dziennikarka związana z Telewizją Polsat i Polsat News. Reporterka wyróżniona została nagrodą "MediaTory" za reportaż "Mała prosiła, by jej nie zabijać". Była też nominowana do nagrody Grand Press.

Jak informuje portal polsatnews.pl Ewa Żarska urodziła się w Piotrkowie Trybunalskim i od lat współpracowała z Telewizją Polsat, dla której przygotowywała materiały o najważniejszych wydarzeniach z województwa łódzkiego. 45-latka była też dziennikarką programu "Państwo w Państwie". Wcześniej pracowała jako korespondentka w Londynie.

Nie żyje Ewa Żarska - dziennikarka miała 45 lat

W 2017 roku Ewa Żarska otrzymała nagrodę w konkursie "MediaTory" w kategorii "ReformaTOR" za reportaż "Mała prosiła, by jej nie zabijać". Materiał przedstawiał półroczne śledztwo dziennikarki, która pracowała nad zdemaskowaniem podejrzanego o pedofilię Krzysztofa P. "Piotra". Po ustaleniach dziennikarki na wniosek Prokuratora Generalnego wznowiono śledztwo w tej sprawie.

Za ten reportaż dziennikarka była też nominowana do nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze oraz w konkursie im. Andrzeja Wojciechowskiego. Kolejnym głośnym reportażem Ewy Żarskiej był materiał "Czekałem na was", który wskazywał na nieprawidłowości w poszukiwaniach 20-letniej Kai. Dziennikarka jest także autorką książki "Łowca. Sprawa Trynkiewicza".

Więcej o: