Pogoda na dziś - poniedziałek 20 kwietnia. Najcieplejszy dzień w południowo-zachodniej Polsce

Pogoda na dziś - poniedziałek 20 kwietnia. Synoptycy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla całej Polski. Rano temperatura przy gruncie może spaść do -5 stopni.
Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą nam zadbać o środowisko

Poniedziałek zacznie się wszędzie dużymi rozpogodzeniami i niemal bezchmurnym niebem. W drugiej części dnia pojawi się więcej chmur, ale nie będzie padać.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 9 do 14 stopni

Dziś najwyższa temperatura zapowiadana jest w województwie lubuskim, dolnośląskim, opolskim i śląskim, gdzie będzie maksymalnie 14 stopni. Jeden stopień mniej pokażą termometry w Szczecinie, Poznaniu i Krakowie. W województwie kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim i podkarpackim przewidywanych jest około 12 stopni. W Kielcach i Lublinie będzie za to 11 stopni. Najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców północno-wschodniej Polski. Tylko 9 stopni będzie na Podlasiu, a 10 stopni na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach.

Pogoda na dziś - poniedziałek 20 kwietniaPogoda na dziś - poniedziałek 20 kwietnia gazeta.pl

Opady. Mimo zachmurzenia nie będzie dziś padać

W pierwszej części dnia nad całą Polską zapowiadane jest bezchmurne niebo. Od wschodu nadciągnie jednak zachmurzenie umiarkowane i duże, które swoim zasięgiem obejmie niemal całą Polskę. Mimo tego w żadnym regionie nie są zapowiadane jakiekolwiek opady deszczu. W większości kraju wiatr słaby, bardziej umiarkowane porywy przewidywane są dla północnych i zachodnich regionów.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Ostrzeżenia dla całej Polski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed przymrozkami dla całej Polski, z wyłączeniem województwa opolskiego. Rano temperatura spadnie do -1 i -2 stopni, a przy gruncie do -4 i -5 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: