Pogoda na dziś - piątek 17 kwietnia. Dużo słońca w większości kraju, na południu więcej chmur i deszcz

Pogoda na dziś - piątek 17 kwietnia. Synoptycy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami. Obowiązują one w północnych, centralnych i wschodnich województwach.
Zobacz wideo Spacer z psem? Hiszpanie muszą liczyć się z interwencją policji, która obserwuje ulice nawet z powietrza

W piątek na północy i zachodzie kraju zapowiadana jest słoneczna, niemal bezchmurna pogoda. Niewielkie opady deszczu pojawią się miejscami w południowych regionach.

Temperatura. Na Podlasiu tylko 10 stopni w ciągu dnia

Najniższa temperatura w piątek prognozowana jest dla Podlasia, gdzie będzie maksymalnie 9-10 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Gdańsku i Olsztynie, a dwa więcej w Bydgoszczy. W województwie łódzkim i świętokrzyskim prognozowanych jest 13 stopni. W Warszawie, Lublinie i Rzeszowie będzie z kolei 14 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Małopolski, Opolszczyzny, Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej. Tam od 16 do 17 stopni. W pozostałych regionach 15 stopni.

Pogoda na dziś - piątek 17 kwietniaPogoda na dziś - piątek 17 kwietnia gazeta.pl

Opady. Na południu więcej chmur i przelotne opady

W dzień na wschodzie i południu kraju przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane i małe. W większości regionów zapowiadane jest jednak niemal bezchmurne niebo. Przelotny deszcz może pojawić się w województwach łódzkim, świętokrzyskim, śląskim, opolskim i dolnośląskim. W nocy na Podlasiu i w górach opady deszczu ze śniegiem. Wiatr umiarkowany, na wschodzie bardziej porywisty.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Alerty przed przymrozkami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego. W tych regionach spodziewane są poranne i wieczorne przymrozki. Temperatura spadnie do -2 oraz -3 stopni, a przy gruncie do nawet -6 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: