Pogoda na dziś - czwartek 16 kwietnia. Na południu nawet 20-21 stopni

Pogoda na dziś - czwartek 16 kwietnia. Najchłodniejszy i pochmurny dzień czeka mieszkańców północnych województw. Tam przewidywanych jest maksymalnie 12 stopni, a lokalnie spadnie też deszcz.
Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

W czwartek dużo chmur i niewielkie opady deszczu prognozowane są jedynie dla północnej Polski. W centralnej i południowej części kraju zapowiadane jest bezchmurne niebo.

Temperatura. Spore różnice między północną i południową Polską

Dziś najniższa temperatura, 12 stopni, zapowiadana jest w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Cieplej będzie w Szczecinie, Bydgoszczy, Toruniu i Warszawie. Tutaj synoptycy zapowiadają 15 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Wielkopolsce, a dwa więcej w województwie łódzkim i lubelskim. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Wrocławia i Opola, gdzie będzie 21 stopni oraz Katowic i Krakowa, gdzie prognozowanych jest 20 stopni. W pozostałych regionach: lubuskim, świętokrzyskim i podkarpackim temperatura wahać się będzie od 18 do 19 stopni. W nocy tylko w województwie podlaskim prognozowane są przymrozki. W tym regionie będzie -1 stopni, a miejscami przy gruncie nawet -4 stopnie.

Pogoda na dziś - czwartek 16 kwietniaPogoda na dziś - czwartek 16 kwietnia gazeta.pl

Opady. Dużo rozpogodzeń na południu kraju

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże zapowiadane jest jedynie w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i północnej części Mazowsza. W pozostałych regionach mieszkańców czeka bezchmurne niebo i dużo rozpogodzeń. W miejscach występowania zachmurzeń prognozowane są niewielkie, przelotne opady deszczu. Wiatr przeważnie umiarkowany, nad morzem i w górach może wiać w porywach do 60-70 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: