"Stop barbarzyńcom". Ogólnopolski protest przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego rozpoczęty

Na kolejnym posiedzeniu Sejm ma zajać się obywatelskim projektami ustaw o zakazie aborcji i zakazie edukacji seksualnej. Ogólnopolski Strajk Kobiet - podobnie jak w 2016 r. - nie zamierza biernie przyglądać się próbom zmiany prawa i zorganizował ogólnokrajowy protest. Tym razem, z powodu epidemii koronawirusa, przybrał jednak nowe formy.

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu (15 i 16 kwietnia) posłowie mają zająć się projektami ustaw o zakazie aborcji i zakazie edukacji seksualnej.

Pierwszy z nich to projekt autorstwa Kai Godek o zakazie przerywania ciąży w przypadku ciężkich wad płodu. Drugi to projekt zmiany przepisów w celu "zapewnienia prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją", którego wnioskodawcami są organizatorzy akcji "Stop pedofilii". Oba projekty pod obrady Sejmu przekazała marszałkini Sejmu Elżbieta Witek.

Strajk Kobiet. Sprzeciw wobec m.in. projektu Kai Godek

W odpowiedzi Ogólnopolski Strajk Kobiet, tak jak w 2016 r., gdy ulicami miast przeszły wielotysięczne czarne protesty, ponownie organizuje strajk. Ze względu na epidemię koronawirusa i wynikające z niej obostrzenia (m.in. zakaz zgromadzeń), protest przybiera szereg nowych form. 

Uczestniczki i uczestnicy we wtorek od godz. 12 wyjeżdżają na ulice miast (m.in. Warszawy i Wrocławia) samochodami i rowerami z przyczepionymi do pojazdów parasolkami lub plakatami. Przeciwnicy antyaborcyjnych przepisów wywieszają również plakaty na drzwiach, oknach, balkonach, trzymają także materiały informacyjne w kolejkach po zakupy.

"PiS myśli, że stanie się to bez żadnego oporu z naszej strony. Myli się! Wiemy, że są restrykcje. Wiemy, że jest pandemia. Jesteśmy rozsądnymi ludźmi, a działania, które Wam proponujemy, dostosowujemy do obecnej sytuacji" - czytamy na facebookowej stronie wydarzenia "STOP barbarzyńcom!".

"Wiemy też, że jest bardzo ciężko. Wiemy, że wiele osób traci teraz pracę albo dorobek życia. Wszyscy boimy się o zdrowie naszych bliskich i swoje. Jednak razem jest nas zawsze więcej niż tych, którzy pandemię czynią polityczną okazją do pozbawiania nas podstawowych praw i wolności. A wolność wszyscy kochamy ponad wszystko" - dodają organizatorki i organizatorzy. 

Zobacz wideo Małgorzata Kidawa-Błońska o zaostrzeniu prawa aborcyjnego (wypowiedź z marca 2020 r.)
Więcej o:
Komentarze (348)
"Stop barbarzyńcom". Ogólnopolski protest przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego rozpoczęty
Zaloguj się
 • asr1

  Oceniono 87 razy 61

  No cóż katolski nacjonalistyczny reżim jak każdy reżim boi się konfrontacji z wolnymi ludźmi i pod osłoną ubecji, policji i pandemii szykuje piekło kobiet !!!!. gnojki zawsze będą gnojkami !!!

 • misiurka8

  Oceniono 71 razy 55

  zakaz edukacji seksualnej? Jak można zakazać JAKIEJKOLWIEK edukacji. Każda edukacje jest lepsza od ciemnoty i zabobonu !!!!!!!

 • polakadam

  Oceniono 60 razy 44

  No przecież nie ma przymusu usuwania uszkodzonego płodu.
  Tak samo jak nie ma przymusu rodzenia takiego dziecka.
  Trzeba pozostawić decyzję rodzicom.
  Niech godek nie wtrąca się w sprawy normalnych ludzi i pozwoli im decydować.
  Katolickie oszołomy nie mają monopolu na pouczanie innych jak mają żyć.
  I niech przestanie nosić na głowie garnek.

 • magda_breslau

  Oceniono 48 razy 34

  Panstwo opresyjne.

  I zlodziejskie. Jednym z elementow prawdziwej reformy edukacji powinny byc lekcje FINANSOW zamiast chocby jednej religii tygodniowo. Jesli dzieciakow nie nauczy sie podstaw: czym iest inflacja i jak zlodziejskie rzady uzywaja jej do okradania ludzi, bo to by ich skorumpowac ich wlasná kasà.

  Jak duzo placimy podatkow, i na co ida pieniadze. Kredyt, podaz, pieniadz... Polacy sa ekonomicznymi analfabetami w swej gromnej wiekszosci. Do kiedy to sie nie zmieni - nic sie nie zmieni.

 • kolojabolo91

  Oceniono 40 razy 32

  Okropne , gdzie my żyjemy..Pół biedy jakby stary kaczor w to wierzył, a ten cynik znów robi "wrzutkę" , żeby odwrócić uwagę od fatalnej sytuacji w służbie zdrowia ,od braku sprzętu i akcesoriów , od fali bankructw wśród polskich firm.Mechanizm jest prosty : jest kryzys , to wywołujemy nowy ..Straszny sk***ysyn z tego bezzębnika ..

 • zofia.rydz

  Oceniono 43 razy 31

  Wprowadzcie edukacje seksulana do szkół! Uczcie świadomego rodzicielstwa i antykoncepcji to aborcji nie będzie! jesli Nasze Narodowe Dziwadło nie uprawia seksu, to nie znaczy, ze normalni ludzie tego nie robią.

 • mppmpp

  Oceniono 36 razy 28

  Wyjątkowo brzydkie. Pracować nad ustawą wzbudzającą kontrowersje pod osłoną CV-19.
  Dno i wodorosty.

 • zofia.rydz

  Oceniono 42 razy 28

  Jakos nie widze wpisów Obrońców Zyca w przypadku zbrodni na trzymiesiecznym dziecku, ktore za głosno płakało, albo nowonarodzonym wrzuconym do pieca, albo do wiadra z fekaliami. Dwulatku zatłuczonym na śmierc, karmionym karma dla szczurów. Tragedii tych dzieci by nie było, gdyby byla powszechna edukacja seksualna, antykoncepcja i świadome rodzicelstwo. Pozdrawiam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX