Pogoda na Wielkanoc 2020. W niedzielę bardzo ciepło, w poniedziałek burze i śnieg

Jaka będzie pogoda w nadchodzące święta wielkanocne? Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że sobota i niedziela będą słoneczne i ciepłe, ale w poniedziałek nastąpi całkowita zmiana pogody.

Wielka Sobota zapowiada się pogodnie. Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że w całym kraju będzie słonecznie i jedynie na południu pojawi się nieco więcej chmur, jednak padać nie będzie. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 9 stopni na Podhalu, Suwalszczyźnie i nad morzem do 16 stopni na Dolnym Śląsku. 

Zobacz wideo Przepisy wielkanocne - na ciasta i galaretkowe jajka!

Pogoda na Niedzielę Wielkanocną. Termometry wskażą do 20 stopni Celsjusza

Niedziela Wielkanocna będzie bardzo ciepła. Na południu i w centrum kraju cały dzień będzie słonecznie; chmury zobaczymy przede wszystkim na północy, a wieczorem także na zachodzie. Temperatura w dzień będzie wahać się od 13 stopni na Suwalszczyźnie i Wybrzeżu do 20 stopni na Dolnym i Górnym Śląsku oraz w Małopolsce. W nocy termometry na wschodzie wskażą maksymalnie 4 stopnie, a na południu i północnym zachodzie 9 stopni. Będzie wiał także słaby i umiarkowany wiatr.

Pogoda na Poniedziałek Wielkanocny. Możliwe burze i opady śniegu

W lany poniedziałek pogoda całkowicie się zmieni. Stanie się tak ze względu na chłodny front atmosferyczny, który będzie się przemieszczał z północy na południe i przyniesie ze sobą porywisty wiatr oraz deszcz, a nawet lokalne burze i nocne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem.

O poranku ładnie będzie tylko w centrum i na wschodzie Polski, ale już po południu będzie padać w całym kraju. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 10 stopni na północy do 20 stopni na południu i zachodzie. Wieczorem i w nocy mogą wystąpić opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Takie warunki pogodowe prognozuje się dla regionów północnych oraz terenów górskich. Będzie wiał także porywisty wiatr, osiągający prędkość do 60 km/h.

Więcej o: