Rumia. Policja zatrzymała 46-latka w sprawie zabójstwa ciężarnej partnerki. Mężczyzna uciekał i zacierał ślady

Od drugiej połowy marca policjanci szukali 46-latka, który podejrzewany jest w sprawie zabójstwa swojej partnerki. Poszukiwany listem gończym mężczyzna próbował przekroczyć granicę z Niemcami.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wytropili i zatrzymali poszukiwanego listem gończym mężczyznę. 46-latkowi grozi dożywocie za zabójstwo 37-letniej partnerki. Kobieta była w bliźniaczej ciąży.

Rumia. Policja zatrzymała 46-latka podejrzanego o zabójstwo ciężarnej partnerki

Śledztwo prowadzone było przez policjantów od 22 marca, kiedy do funkcjonariuszy wpłynęło zgłoszenie dotyczące znalezienia ciała ciężarnej 37-latki w jej mieszkaniu. Poszkodowana zginęła od ciosów zadanych najprawdopodobniej nożem. Na miejscu policjanci zabezpieczyli ślady, na podstawie których ustalono, że związek z zabójstwem kobiety może mieć jej partner. Rodzina przyznała, że od kilku dni nie mogła nawiązać kontaktu z podejrzanym.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Postępowanie w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Wejherowie, na wniosek której wydany został list gończy za mężczyzną. 46-latek cały czas zacierał za sobą ślady - często zmieniał miejsce pobytu oraz pojazdy, którymi się poruszał. Policjantom udało się ustalić, że mężczyzna będzie próbował przekroczyć polską granicę. W środę 8 kwietnia wieczorem policjantom udało się namierzyć mężczyznę.

46-latek został zatrzymany na stacji benzynowej w Kołbaskowie w województwie zachodniopomorskim. Mężczyzna był zaskoczony akcją policji, nie stawiał oporu przy zatrzymaniu. Następnie został przewieziony na komendę, gdzie będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Za zabójstwo 37-latki grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Więcej o: