Nie żyje Bohdan Gadomski. Zmarł po długotrwałej chorobie

Zmarł Bohdan Gadomski, dziennikarz muzyczny i publicysta. Współpracował m.in. z "Angorą" i "Expressem Ilustrowanym", był autorem licznych publikacji na temat Violetty Villas, Michaela Balla, Shirley Bassey i Ymy Sumac.

Informacja o śmierci Bohdana Gadomskiego pojawiła się na jego profilu na Facebooku. "Z wielkim smutkiem i żalem podajemy wiadomość, że po długotrwałej i ciężkiej chorobie zmarł wybitny redaktor Bohdan Gadomski. Wszelkie informacje związane z terminem oraz miejscem pogrzebu będą podane w późniejszym terminie" - czytamy we wpisie.

Jak przypomina Interia, Bogdan Gadomski informował o swoich problemach zdrowotnych w mediach społecznościowych w 2019 roku. Pisał wówczas, że znalazł się w szpitalu kardiologicznym z powodu zawału serca, a choroba, na którą cierpiał od dawna, odnowiła się. W ubiegłym roku dziennikarz zachorował także na zapalenie płuc.

Kim był Bohdan Gadomski?

Bohdan Gadomski ukończył Studium Dziennikarstwa i Wiedzy o Prasie w Łodzi oraz Państwowe Studium Kultury i Oświaty w Warszawie na kierunku reżyseria teatralna. Wcześniej studiował także filologię polską na dwóch uczelniach pedagogicznych, bo chciał zostać nauczycielem. Redagował autorskie rubryki w tygodniku "Angora" oraz "Expressie Ilustrowanym", publikował  liczne teksty na temat Violetty Villas, Michaela Balla i Shirley Bassey. Był także laureatem wielu nagród, m.in. Złotego Pióra dla najlepszego recenzenta. Współpracował z telewizjami TVP1, TVP2, Polsatem, TVN i Superstacją.

Więcej o:
Komentarze (54)
Nie żyje Bohdan Gadomski. Zmarł po długotrwałej chorobie
Zaloguj się
 • ches-ter70

  Oceniono 27 razy 27

  Zawsze z niecierpliwością czekałem na kolejne wydanie "Angory", by przeczytać felieton Bohdana Gadomskiego. Wczoraj informacja o Wiktorze Baterze, dzisiaj kolejny cios. Wielka, wielka strata.

 • barbara333-4

  Oceniono 33 razy 25

  ludzie urodzeni i wychowani w PRLu odchodzą. Kończy się powoli etos dziennikarstwa i rzetelności i człowieczeństwa To było i jest pokolenie wybitne, profesjonalne, po nich to tylko popłuczyny krzykaczy telewizyjnych i bajdurzeń prasowych. symetrystów i karierowiczów pisowskich.

 • telimena30

  Oceniono 23 razy 19

  Nie ma dnia bez klepsydry cenionej osoby...smutne

 • siwywaldi

  Oceniono 20 razy 18

  Cyt.: "...publikował liczne teksty na temat Violetty Villas"
  Po śmierci VV, na łamach tyg. Angora, chwalił się nie tylko pisaniem tekstów... :-) Jak było naprawdę już sie nie dowiemy, ale dziennikarzem był znakomitym. Dobra, stara szkoła.
  I tylko ciśnie się na usta pewien powtarzany i brzmiący dziś jak ironia slogan: "cenisz dobre dziennikarstwo?" [*] [*]

 • nie_mam_facebooka

  Oceniono 15 razy 15

  Przykre. :(

 • lm648

  Oceniono 13 razy 13

  Cześć jego pamięci!

 • qbiack

  Oceniono 14 razy 12

  R.I.P. Boguś...

 • miston1989

  Oceniono 13 razy 9

  Odszedł Wybitny Redaktor. Cześć jego Pamięci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX