Nie żyje Bohdan Gadomski. Zmarł po długotrwałej chorobie

Zmarł Bohdan Gadomski, dziennikarz muzyczny i publicysta. Współpracował m.in. z "Angorą" i "Expressem Ilustrowanym", był autorem licznych publikacji na temat Violetty Villas, Michaela Balla, Shirley Bassey i Ymy Sumac.

Informacja o śmierci Bohdana Gadomskiego pojawiła się na jego profilu na Facebooku. "Z wielkim smutkiem i żalem podajemy wiadomość, że po długotrwałej i ciężkiej chorobie zmarł wybitny redaktor Bohdan Gadomski. Wszelkie informacje związane z terminem oraz miejscem pogrzebu będą podane w późniejszym terminie" - czytamy we wpisie.

Jak przypomina Interia, Bogdan Gadomski informował o swoich problemach zdrowotnych w mediach społecznościowych w 2019 roku. Pisał wówczas, że znalazł się w szpitalu kardiologicznym z powodu zawału serca, a choroba, na którą cierpiał od dawna, odnowiła się. W ubiegłym roku dziennikarz zachorował także na zapalenie płuc.

Kim był Bohdan Gadomski?

Bohdan Gadomski ukończył Studium Dziennikarstwa i Wiedzy o Prasie w Łodzi oraz Państwowe Studium Kultury i Oświaty w Warszawie na kierunku reżyseria teatralna. Wcześniej studiował także filologię polską na dwóch uczelniach pedagogicznych, bo chciał zostać nauczycielem. Redagował autorskie rubryki w tygodniku "Angora" oraz "Expressie Ilustrowanym", publikował  liczne teksty na temat Violetty Villas, Michaela Balla i Shirley Bassey. Był także laureatem wielu nagród, m.in. Złotego Pióra dla najlepszego recenzenta. Współpracował z telewizjami TVP1, TVP2, Polsatem, TVN i Superstacją.