Wiktor Bater nie żyje. Reporter miał 53 lata

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł nasz kolega Wiktor Bater - poinformowało Halo.Radio. Reporter miał 53 lata. Przez lata był korespondentem polskich mediów w Rosji. Jako pierwszy przekazał informację o katastrofie smoleńskiej.

O śmierci dziennikarza Wiktora Batera poinformowało na Facebooku Halo.Radio.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł nasz kolega Wiktor Bater. Nie pytajcie nas proszę, jak do tego doszło, na obecnym etapie wystarczy nam, że potwierdziliśmy tę tragiczną informację. Myślami i sercem jesteśmy z rodziną Witka i wszystkimi, którym Witek pozostawał bardzo drogim człowiekiem

- czytamy na profilu medium.

Jako pierwszy przekazał informację o katastrofie smoleńskiej

Wiktor Bater urodził się 24 września 1966 roku w Warszawie. Był reporterem i korespondentem polskich mediów w Rosji. Jako pierwszy, pracując w Polsat News, przekazał informację o katastrofie rządowego samolotu w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku. Za relację z Rosji otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii News. Przez lata był też korespondentem Radia ZET w Rosji. W 2008 roku została wydana jego książka "Nikt nie spodziewa się rzezi. Notatki korespondenta wojennego".

Więcej o:
Komentarze (216)
Wiktor Bater nie żyje. Reporter miał 53 lata
Zaloguj się
 • jpy1

  Oceniono 93 razy 89

  Było ich dwóch. Bater i Milewicz. Dzisiaj w Polsce takich korespondentów już nie ma...

 • js08836

  Oceniono 70 razy 68

  Zawsze lubiłem jego korespondencje. Zawsze były rzeczowe i rzetelne . Będzie brakować jego relacji . Wyrazy głębokiego współczucie dla rodziny. Odeszło dwóch tuzów reporterskich śp. W. Batera i przed laty W. Milewicza.

 • Andrzej Tytkowski

  Oceniono 50 razy 44

  Strasznie żal, bardzo dzielny i odważny dziennikarz.nie.piszecie, że został ranny w Bieslaniu w czasie okupacji szkoły.podziwialem Go.spokoj Jego duszy

 • taka.corka.lesnika

  Oceniono 38 razy 36

  Spokojnej drogi, Redaktorze!

 • secateur

  Oceniono 40 razy 36

  Dziennikarska Wspaniałość! Przed Nim można by uklęknąć! Co za potworna strata :-(

 • cleryka

  Oceniono 39 razy 35

  Skrzywdzono Jego wiele razy, w kilku stacjach tv w Polsce...przeszedł załamanie psychiczne,ale tobyło kilka lat temu. Wielka szkoda,że zdrowia zabrakło. Ogromnie żal,że luddzie ludziom zgotowali ( i dalej tak czynią) taki los.Współczucia dla Rodziny i wszystkich bliskich zawodowo z Nim związanych.

 • eldrdk

  Oceniono 37 razy 35

  Żegnaj, Wiktorze. Cieszę się, że zdążyłem Cię poznać i słuchać opowieści, że na zdjęciach, które zostały - śmiejesz się. Takim pozostaniesz w mojej pamięci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX